נחתם הסדר טיעון עם שולה זקן

הראיות החדשות נגד אולמרט שהציגה זקן לשוטרים הובילו להסדר טיעון איתה. פרטיו יועברו לביהמ"ש בהמשך. המשטרה תוכל כעת להשתמש בחומרים שהציגה נגד רה"מ לשעבר אולמרט לפיהם לכאורה שיבש הליכי משפט‎

הושג הסדר טיעון בין שולה זקן לבין הפרקליטות: היא הייתה האישה הקרובה ביותר אליו, ליוותה את הקריירה הפוליטית שלו כמעט מתחילת דרכה, ועל פי החשד גם הייתה שותפה לעבירות שביצע - וכעת צפויה שולה זקן להעיד נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההסדר שהושג היום (ה') עמה, צפויה זקן לרצות עונש מאסר בפועל בגין חלקה בפרשת הולילנד - ובתמורה תוכל המשטרה להשתמש בראיות שהציגה לחוקרים, ראיות שמצביעות לכאורה על שיבוש הליכי חקירה שבוצעו על ידי ראש הממשלה לשעבר.

מוקדם יותר היום נשמעו הקולות בסביבתה של זקן אחרת: מקורביה העריכו כי לא תיחתם עמה עסקת טיעון, מאחר שהמגעים נראו קרובים יותר לפיצוץ. בשעות האחרונות חל ככל הנראה שינוי משמעותי בעמדת הפרקליטות, שינוי שגרם להסכמה בין הצדדים לפיה תעיד בתמורה להקלה בעונש.

בשלושת הימים האחרונים נחקרה זקן במשרדי יחידת להב 433 בלוד. אמש לאחר יותר משש וחצי שעות שבהן נחקרה, דווחה כי חלה התפתחות דרמטית במגעים בעקבות הראיות החדשות והמשמעותיות שהציגה.

בעקבות החומרים שהגישה שולה זקן, תידרש כנראה חקירה נוספת של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט - אולם החקירה תתקיים רק בכפוף לאישור של השופט רוזן, שאמור לפרסם את הכרעת הדין בפרשת הולילנד כבר ביום שני הקרוב.

מצוות ההגנה של אולמרט נמסר בתגובה: "הסכם זה, ערב הכרעת הדין, הוא לא פחות משיבוש מהלכי משפט הולילנד. חששה של הפרקליטות מתוצאות משפט הולילנד גרמו לה להיגרר לעסקה שערורייתית עם נאשמת שהודתה בקבלת שוחד של מאות אלפי דולרים, תכשיטים, רהיטים וחסכונות לילדיה, רק כדי שתפליל את אולמרט, וזאת בטענות כזב לעבירות פחותות בהרבה, שאין להן שחר. ההסכם נחתם על ידי אותם אנשים בפרקליטות, אשר רק לפני ימים בודדים, בתשובה לבית המשפט העליון, תקפו את אמינותה הרעועה של שולה זקן, על אותה עדות ממש, ולמעשה קבעו שעדותה של זקן כנגד מר אולמרט ראוי לה שתיזרק לפח. אנחנו חוזרים וקובעים בצורה הברורה ביותר כי מר אולמרט לא שיבש בשום צורה את הליכי משפט הולילנד והדברים יובררו עד תום. לצערנו, כנראה, שבדרך למטרה - רדיפתו של אולמרט מתוך כוונה שיישבר, מותר לרמוס ברגל גסה את האמת, את הצדק, את זכויותיו הבסיסיות ביותר של אדם, ואף לזהם לבלי הכר את ההליך משפטי".