פרסום ראשון: שולה זקן הציגה לחוקרים קלטת

חמישה ימים לפני הכרעת הדין בפרשת הולילנד, זקן, מהנאשמים בפרשה, הציגה קלטת וראיות חדשות שמצביעות, לכאורה, על כך שאולמרט שיבש הליכי חקירה. כעת מתגבש הסדר טיעון עם זקן. אולמרט עשוי להיחקר שוב

האם הכרעת הדין בפרשת הולילנד עומדת להתהפך על פיה ברגע האחרון? ההתפתחות הדרמטית שהובילה להסדר הטיעון המתגבש הערב (ד') עם שולה זקן נובעת מראיות חדשות וחותכות שהציגה היום זקן בחקירתה במשטרה - חקירה שנמשכה שש שעות וחצי. בין הראיות - קלטת שמע ששולה זקן הציגה לחוקרים והשמיעה להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הראיות החדשות מצביעות לכאורה על מעורבותו של אולמרט בשיבוש מהלכי החקירה נגדו בפרשת הולילנד. בעקבות החומרים שהגישה שולה זקן, ובראשם קלטת השמע, תידרש כנראה חקירה נוספת של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט - אולם החקירה תתקיים רק בכפוף לאישור של השופט רוזן, שאמור לפרסם את הכרעת הדין כבר ביום שני הקרוב.

הסיבוב האחרון בין זקן לאולמרט התחיל בסטטוס אחד בפייסבוק שכתב לאחרונה בנה של זקן, נדב. לפני שבועות אחדים הוא פנה באופן ישיר לאולמרט, תחת הכינוי "מיסטר א.א", וציין בין היתר: "אני עוד זוכר את הביקור שלך אצלנו בבית ואת שיחות הטלפון שעליהם עוד לא דיברנו".

מחכים להכרעה. פרויקט הולילנד (AP)

בסטטוס הזה, סיפר נדב זקן על פגישה של אולמרט וזקן בבית משפחתה, פגישה שעסקה לכאורה בשיבוש הליכי משפט. כמו כן, נדב זקן הזכיר גם את שיחות הטלפון בין נדב עצמו לבין אולמרט. היום אפשר לפרש אולי את הסטטוס הזה כרמיזה על הקלטת אליה התוודענו הערב.

אם אכן קיימת קלטת ובה הוכחות חותכות, אפשר להבין למה הפרקליטות מוכנה לייצר את הדרמה חמישה ימים לפני הכרעת הדין.

מצוות ההגנה של אהוד אולמרט נמסר בתגובה: "בעקבות המשך מסע ההכפשה התקשורתי ושורת ההדלפות הבלתי פוסקות היוצאות מהמשטרה והפרקליטות, אנו מתריעים כי כתוצאה מאותן הדלפות ישנו חשש ממשי לזיהום ההליך המשפטי ולפגיעה קשה בטוהר ההליך.