קצין צה"ל יואשם במעשה מגונה בפני קטינות

הצהרת תובע הוגשה נגד קצין צה"ל, שחשוד בביצוע מעשים מגונים לעיני קטינות בחדרה. בית המשפט קבע כי יש ראיות לביצוע המעשים לכאורה, אך הורה על שחרורו למעצר בית בתנאים מגבילים ובערבות

ישוחרר למעצר בית? אילוסטרציה (חדשות 2)

הפרקליטות הגישה היום (ג') הצהרת תובע לבית משפט השלום בחדרה נגד קצין, ששמו אסור בפרסום, בגין ביצוע מעשים מגונים בפני שתי קטינות לפחות. עם זאת, בית המשפט אישר את שחרורו למעצר בית בתנאים מגבילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרקליטות הודיעה במהלך הדיון כי בכוונתה להגיש כתב אישום נגד הקצין, ועל כן ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. עם זאת, פרקליטיו של החשוד טענו כי הוא אינו מסוכן, וקראו לשחרורו בערבות.

"אין ספק שקיימות ראיות לכאורה לכך שהחשוד עבר את העבירות המיוחסות לו", קבע השופט אהוד קפלן. השופט נימק את שחרור החשוד למעצר בערבות בכך ש"עילת המעצר היחידה הקיימת היא המסוכנות, והמסוכנות אינה ברמה גבוהה כזו שחלופת מעצר לא תענה עליה". השופט העריך כי המשפט יסתיים בעבודות שירות ולא במאסר. הוטל עיכוב של 48 שעות על שחרורו למעצר בית.

הקצין נעצר לפני כשבוע וחצי, בחשד כי נהג לבצע מעשים מגונים בעצמו לעיני ילדות בחדרה בהזדמנויות שונות. המשטרה אספה ארבע תלונות נגד הקצין, שקשר את עצמו לחשדות נגדו במהלך החקירה. עם זאת, שתי תלונות נדחו לאחר שהקטינות כשלו לזהות את החשוד במהלך מסדר זיהוי.