תיק הולילנד: בג"ץ דחה את העתירה לחתימת הסכם עד מדינה עם שולה זקן

שופטי בג"ץ דחו היום את עתירתה של התנועה לאיכות השלטון בדבר אי חתימה על הסכם עדת מדינה עם שולה זקן. השופטים אמרו כי לא מצאו כל התנהלות פגומה אצל הפרקליטות והעבירו ביקורת על הגשת העתירה, שלדבריהם מבוססת על "השערות, הערכות ופרסומים בכלי התקשורת"

שולה זקן. ארכיון (חדשות 2)

זקן לא תשמש עדת מדינה נגד אולמרט: בג"ץ דחה היום (ג') את עתירת התנועה לאיכות השלטון בדבר חתימה על הסכם עד מדינה עם שולה זקן. השופטים הבהירו בהחלטתם כי אין בידיהם סיבה מוצדקת להתערב בתהליך נוכח העובדה כי לא מצא עדות להתנהלות בלתי תקינה של הפרקליטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתשובה שנמסרה לעותרים, כתבו השופטים כי התערבות בהליך המשפטי אינה לגיטמית במקרה זה. "לא מצאנו בסיס לחשש שמא נהגה הפרקליטות שלא בתום-לב, או מתוך מניעים נפסדים, או בניגוד לאינטרס הציבורי", נכתב בפסיקה.

שופטי בג"ץ הביעו ביקורת כלפי עתירתה של התנועה לאיכות השלטון נגד הפרקליטות ואמרו עליה כי היא "מתבססת על השערות, הערכות, ספקולציות ופרסומים שונים אשר מקורם בכלי התקשורת".

בג"ץ ביקר את התנועה לאיכות השלטון (חדשות 2)

"אין דרכו של בית המשפט להתערב"

"אין דרכו של בית משפט זה להתערב בשיקול דעתן של רשויות התביעה מקום בו הוחלט לערוך עם פלוני הסדר טיעון על אחת כמה וכמה בעניין דנן, שבו מבקשת העותרת כי בית המשפט יאכוף על רשויות התביעה לערוך הסכם 'עד-מדינה', ובכך להתערב באופן אקטיבי באופן ניהולו של תיק פלילי", כתבו השופטים בהחלטתם.

בתשובתה לעתירה שהוגשה לבג"ץ, ציינה הפרקליטות כי ההחלטה שלא להפוך את זקן לעדת מדינה התקבלה "לאחר בירורים מעמיקים ובחינות יסודיות של חומר הראיות, תוך מתן משקל למכלול השיקולים הרלוונטיים".

בג"ץ: אין בידינו סיבה מוצדקת לקבל העתירה (חדשות 2)

לפני שבוע, הגישה התנועה לאיכות השלטון עתירה כנגד החלטת פרקליטות המדינה לדחות את בקשת פרקליטי זקן לחתום על הסכם עד מדינה. בתשובת המדינה לעתירה, ביקשה מבג"ץ לדחות העתירה. "החלטה בנוגע לגיבוש הסכם עד מדינה או הסדרים דומים, מצויה בליבת הסמכות ושיקול הדעת המקצועי של התביעה הכללית. אלו נושאים מקצועיים מובהקים שבית המשפט נוטה להדיר את רגליו מהם ולהימנע מהתערבות בהם", נאמר במסמך התשובה שהגישה המדינה.