10 חודשי מאסר לצעיר שדרס למוות נהג שתיקן פנצ'ר בכביש

אליה צנעני ז"ל עצר לתקן פנצ'ר בגלגל במהלך נסיעה בנתיבי איילון. רכב שהגיח סמוך למחלף חולון התנגש בו ללא סיבה ברורה והרג אותו. שנה לאחר מכן, במסגרת הסדר טיעון, גוזר ביהמ"ש לתעבורה בת"א 10 חודשי מאסר בפועל על הנהג הדורס בגין גרימת מוות תוך נהיגה רשלנית

עצר לתקן תקר בגלגל ונדרס. אילוסטרציה (זק"א)

בית המשפט לתעבורה בתל אביב גזר הבוקר (ג') 10 חודשי מאסר בפועל במסגרת הסדר טיעון על צעיר מבת ים שהורשע בדריסתו למוות של אליה צנעני ז"ל לפני כשנה במחלף חולון, בזמן שהחליף פנצ'ר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני שנה נסע צנעני ז"ל ברכבו על נתיבי איילון בשעת לילה מאוחרת. הוא עשה את דרכו מצפון לדרום ובהגיעו לגשר הממוקם מעל מחלף חולון, הבחין כי ישנו תקר בגלגלי המכונית. צנעני עצר בשולי הדרך, יצא מרכבו כלבוש באפוד זוהר, נטל מפתח גלגלים וניגש לעבודה.

איבד שליטה על רכבו ללא סיבה ברורה

באותה העת, הגיח צעיר תושב בת ים ברכבו כאשר הוא נוסע בנתיב השמאלי, ובשלב מסוים, כך על פי גזר הדין, סטה ללא סיבה לכיוון השול השמאלי ופגע בעוצמה עם חזית הרכב בחלקו האחורי של רכבו של המנוח. הוא איבד את השליטה על הרכב ופגע בצנעני.

כתוצאה מהפגיעה העוצמתית, הועף צנעני אל עבר השול השמאלי והוטח בקיר ההפרדה, מה שגרם לפציעה קשה בראשו ובגפיו. הוא הובהל לבית החולים כשהוא מחוסר הכרה ובמצב קריטי ומת מפצעיו כשבוע לאחר מכן.

בית המשפט לתעבורה בתל אביב גזר על המורשע עשרה חודשי מאסר בפועל מתוכם שלוש שנות מאסר על תנאי למשך 3 שנים בתנאי שלא יעבור עבירה של גרימת מוות בנהיגה רשלנית. בנוסף לכך, הוא ישלם פיצויים על סך 15,000 שקלים למשפחת של הקורבן. 

הטענה לפיה לא הציב המנוח משולש אזהרה - לא רלוונטית

השופט דן סעדון ביטל את הטענה לפיה נהג צנעני ברשלנות כאשר לא הציב משולש אזהרה 100 מטרים לפני רכבו: " נזכיר כי מלכתחילה הודה הנאשם בכתב האישום בכך שסטה ללא סיבה לעבר השול ופגע ברכבו של המנוח ובמנוח עצמו". הוא הוסיף כי על פי העדויות, לא היה בכך כדי לשנות את הדברים.

בהחלטתו הסביר השופט כי הקל בעונשו של הדורס נוכח הודאת הנאשם במעשיו והעובדה שהביע חרטה. "הודיה היא הצעד הראשון המתבקש כאשר אדם טוען לנטילת אחריות, על בתי המשפט לעודד התנהלות כזאת של נאשמים ובסופו של יום עליה לקבל ביטוי גם בתוצאה הענשית", נאמר בהחלטת בית המשפט.