האחים שהלבינו עשרות מיליוני שקלים הולכים לכלא

יוחאי ומאיר פיסו הורשעו בביצוע עבירות מס בהיקף של יותר מ-40 מיליון שקלים. הם עשו זאת באמצעות הנפקת חשבוניות פיקטיביות במשך שנים. בכלא יהיה להם לא מעט זמן לחשוב על מעשיהם

אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ב') עונשי מאסר ממושכים על שני אחים, יוחאי ומאיר פיסו, שהלבינו הון בהיקף של לא פחות מ-41 מיליון שקלים. השניים הורשעו במסגרת הסדר טיעון עם הפרקליטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השיטה של האחים פיסו לא הייתה מסובכת במיוחד. במשך שבע שנים הם הנפיקו חשבוניות פיקטיביות, באמצעות חברות לייצור מוצרי עץ שנמצאות בשליטתם. במסגרת פעילותם מול חברות ברשות הפלסטינית, במטרה להתחמק מתשלום מס על עסקאותיהם, הם דיווחו על עסקאות בהיקף של כ-40 מיליון שקלים. בפועל, לפחות חלק מהיקף העסקאות שלהם הגיע לכמעט כפול מכך - כ-80 מיליון שקלים.

על יוחאי פיסו, שעל פי גזר הדין היה ה"רוח החיה" מאחורי ההונאה, נגזרו שלוש שנים וארבעה חודשי מאסר בפועל וכן קנס כספי של 750 אלף שקלים. על מאיר אחיו נגזרו שנה ושמונה חודשי מאסר בפועל וקנס של 550 אלף שקלים. על שניהם נגזר גם עונש מאסר על תנאי.

בנוסף, תאלץ כל חברה מהחברות שרשומות בבעלות האחים להיפרד מסכומים שמסתכמים ב-750 אלף שקלים.

"זוהי פרשה חמורה שבה עברו הנאשמים לאורך שנים מספר רב של עבירות על חוקי מס שונים, בהיקפים גדולים מאד - עשרות מיליוני שקלים - ובצורות שונות", כך כתב השופט מנחם רניאל בגזר הדין.