אישום: מטפלת הכתה וקיללה ניצול שואה

כתב אישום הוגש נגד מריה קמיט מטפלת מאוקראינה שתועדה כשהיא מכה בנעל, מקללת ומשפילה ניצול שואה בן 99 בו טיפלה בקריית מוצקין. בתו של הקשיש צפתה בהתעללות בזמן אמת דרך מצלמות האבטחה. "הנאשמת הטילה בקשיש פחד וניצלה את חולשתו", ציינו בפרקליטות

כתב אישום הוגש היום (ב') לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד מריה קמיט, מטפלת סיעודית מאוקראינה על התעללות ממושכת בניצול שואה בן 99 מקרית מוצקין שבו טיפלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי כתב האישום, המטפלת החלה לצעוק ולקלל את הקשיש לאחר שישב במיטתו וירק על הרצפה. בשלב מסויים תפסה את ניצול השואה בידו והכתה אותו בחוזקה בראשו ובגבו. אז שבה לחדרה, תוך שהיא מזהירה את הקשיש שלא יירק שוב.

אך בכך לא תמה ההתעללות. בכתב האישום צויין כי המטפלת חזרה כמה דקות לאחר מכן אל החדר, נטלה נעל בית והכתה את בן ה-99 בגופו, מה שגרם לו להתכסות בשמיכתו. בתו של הקשיש צפתה במתרחש בזמן אמת במצלמות שהותקנו בדירה ומיהרה להתקשר לקמיט, תוך שהיא דורשת ממנה לחדול ממעשיה. תוך כדי הוזעקה המשטרה.

"אבא אמר שהוא מפחד"

"רעדתי כולי, זו תחושה מאוד קשה. הזדעזעתי. היא באה עם נעל, הרביצה לו וירקה עליו. אבא היה אומר שהוא נאלץ ללכת לישון מוקדם וביקש שלא נשאיר אותו לבד כי הוא מפחד. כשהגעתי הביתה, צפיתי במכשיר הסלולרי שלי במה שמתרחש בבית ואז חשכו עיני. מיד הזעקתי את אחי ופנינו למשטרה", סיפרה מ', בתו של הקשיש ביום חמישי האחרון לחדשות 2. "לפני שבוע, ראיתי סימן כחול על היד שלו. בכל פעם שהוא רצה לקום ממיטתו הוא חטף מכות. היא החזיקה לו את הידיים ונתנה לו סטירות".

לפני כשלושה שבועות נפטרה אשתו של הקשיש - והוא נותר שעות ארוכות לבד במחיצת המטפלת. רק בתחילת אותו שבוע - לאחר שהחלו לחשוד שמשהו אינו כשורה - התקינו בני המשפחה את מצלמות האבטחה שחשפו את המראות הקשים.

הצילומים בהם נראית ההתעללות פורסמו ביום חמישי האחרון בחדשות 2. בתיעוד נראית המטפלת כשהיא מכה אותו בנעל ובידיה, יורקת עליו ומקללת אותו.

"הנאשמת הטילה בקשיש פחד וניצלה את חולשתו מולה, וזאת עת הייתה אמונה על שלומו וטיפולו במסגרת עבודה כמטפלת בביתו", ציינו בפרקליטות וביקשו להאריך את מעצרה עד תום ההליכים.