אישום: קשישה חנקה חברתה למוות

כתב אישום הוגש נגד קלרה לוין (82), קשישה מבית אבות בחיפה, בגין הריגת שותפתה לחדר בת ה-90. לטענת הפרקליטות, לוין דחפה את חברתה לאחר שנגלע ביניהן ויכוח, ולאחר מכן חנקה אותה עד שמתה

"חנקה את שותפתה". לוין בביהמ"ש (חדשות 2)

בבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד קלרה לוין, בת 82, בגין הריגת שותפתה לחדר בבית האבות בעיר לפני כשלושה שבועות. בכתב האישום נטען לוין התגוררה במשך חודשיים בחדר אחד עם שותפתה, קשישה בת 90, ובין השתיים התגלע ויכוח שהתפתח לעימות פיזי, במהלכו הכתה את המנוחה בפניה וחסמה את פיה ואפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוין מואשמת כי תפסה את השותפה בצווארה בשתי ידיה, לחצה בחוזקה והפילה אותה על הרצפה. לאחר מכן הזעיקה הנאשמת עזרה באמצעות לחצן המצוקה שנמצא בחדר. כתוצאה ממעשיה נחנקה הקשישה בת ה-90 - מה שהוביל למותה. צוות בית האבות מצא את המנוחה מוטלת בחדרה ובידה של המנוחה נמצאה סכין קהה.

לוין קשרה עצמה לאירוע וטענה בבית המשפט כי בבוקר המקרה המנוחה התעוררה בחמש בבוקר, התלוננה שאין אף אחד במסדרון ועל כך שיש שביתה. הנאשמת אמרה לה שזה לא נכון, וביקשה שתפסיק להתלונן. אחרי ארוחת הצהריים, בסביבות 13:00, הגיעה הנכדה של המנוחה עם שני ילדיה לבית האבות. השלושה שהו בחדר כ-40 דקות.

לדבריה של לוין, היא נזפה בשותפתה שהיא לא נותנת לה מנוחה, ולטענתה , כשנחה במיטתה לפתע ניגשה אליה המנוחה ושרטה אותה בפנים. בשלב זה, לפי גרסתה, המנוחה לקחה סכין קהה מהשידה ורצתה לדקור אותה. היא ניסתה לדקור אותה בחזה כמה פעמים אך לא הצליחה. אז הפנתה את הצד המשונן של הסכין ושרטה אותה בחזה השמאלי.

"מדובר בהגנה עצמית". ארכיון (פלאש 90, אנה קפלן)

פרקליטה של לוין: "מדובר בהגנה עצמית"

בשלב זה הנאשמת התיישבה, תפסה את המנוחה בצוואר והדפה אותה ממנה. המנוחה נפלה על הרצפה וירד לה דם מהפה. לוין נלחצה וצלצלה בלחצן מצוקה. לטענתה, היא לא נגעה במנוחה אחרי שנפלה והסכין נשארה בידה. מעצרה של קלרה לוין הוארך בשבועיים בתנאי אשפוז והסתכלות בבית החולים מעלה כרמל שבטירת הכרמל.

"גם בכתב האישום מצוין שביד המנוחה נמצא סכין ונגרמו לה פציעות וחבלות", טען סנגורה של לוין מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד ליאוניד פרחובניק. "אני לא מבין מדוע הוגש כאן כתב אישום במקרה של הגנה עצמית. עולות תמיהות ואנחנו ננהל את משפטה בעניין זה".

עו"ד אודי גנון, המייצג את משפחת הקשישה המנוחה: "אנחנו נשמור על זכויות משפחת הקורבן כדי שלא יהיו כאן עסקאות מהירות. אנו מקבלים את הסברי הפרקליטות לגביי מה הביא לסעיף הספציפי של הריגה בכתב האישום. להבנתנו המנוחה הוכנסה לבית האבות בשל מצב רפואי ירוד, הנאשמת ביקשה להישאר בבית האבות למרות מצבה הכלכלי הירוד. אפשר לומר שהמנוחה מימנה את שהותה של הנאשמת בבית האבות".