ח"כ מוחמד ברכה הורשע בתקיפת אזרח

בית המשפט זיכה את חבר הכנסת מוחמד ברכה משלושה אישומים, אך הרשיע אותו בתקיפת אזרח שצילם הפגנת שמאל נגד מלחמת לבנון השנייה בתל אביב בשנת 2006. על פי כתב האישום, האזרח שהותקף קרא קריאות גנאי נגד פעיל השמאל אורי אבנרי, ובתגובה ברכה חבט בו בעזרת המרפק

חבר הכנסת מוחמד ברכה (חד"ש) הורשע היום (א') בבית משפט השלום בתל אביב בתקיפת אזרח במהלך הפגנת שמאל נגד מלחמת לבנון השנייה לפני שבע וחצי שנים. על פי כתב האישום, האזרח שהותקף, יצחק חנניה, תיעד במצלמתו את ההפגנה וקרא לעבר פעיל השמאל אורי אבנרי: "בוגד, תתבייש, אתה אדם מגעיל ולא רצוי פה". לאחר מכן ניגש אליו ברכה וחבט בו במרפק ובאגרוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הדברים שקריים לחלוטין, מדובר בעלילה נגד איש ציבור מתוך התנגדות לעמדה שלי", אמר ברכה בחקירתו. עם זאת, השופט דניאל בארי קבע כי עדותם של שני עדי התביעה אמינה והרשיע את חבר הכנסת.

עם זאת, ברכה זוכה משלושה אישומים נוספים שנגעו להשתתפותו בהפגנות אחרות - הוא הואשם שתקף לוחם של שירות בתי הסוהר בהפגנה בבילעין בשנת 2005 - וזוכה מאישום זה. שני אישומים נוספים נגדו, על דברים שאמר לשוטרים במהלך הפגנות שמאל, בוטלו בשל חסינותו.

"במקרה זה הגעתי למסקנה שלא ניתן לומר שאין אינטרס ציבורי בהרשעתו של הנאשם, שהוא חבר כנסת וראש תנועה פוליטית", כתב השופט דניאל בארי בהחלטתו. "מצופה מאיש ציבור שלא ינקוט אלימות כשמשמיעים בפניו עמדות מנוגדות לשלו".