אישום: פעיל חמאס ניסה לרצוח באמצעות חיתוך צינורות גז

עזיז עויסאת, תושב הכפר ג'בל מוכבר, נאשם בניסיון רצח ובסיוע לאויב בזמן מלחמה. "גמלה בלבו של הנאשם החלטה לבצע פיגוע חבלני רצחני בדרך של גרימת דליפת גז בבניין שגרים בו יהודים, על מנת שהגז יידלק ויגרום לפיצוץ הבניין וקריסתו ולמותם של דייריו היהודים", לשון האישום

עזיז עויסאת (אריק אבולוף, כבאות �%)

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש היום (א') כתב אישום בגין ניסיון רצח וסיוע לאויב במלחמה נגד עזיז עויסאת (48), תושב מזרח ירושלים ואב לשישה מג'בל מוכבר, שנעצר לפני כשבועיים בחשד לחיתוך צינורות הגז בשכונות ארמון הנציב וגילה בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, "גמלה בלבו של הנאשם החלטה לבצע פיגוע חבלני רצחני בדרך של גרימת דליפת גז בבניין שגרים בו יהודים, על מנת שהגז יידלק ויגרום לפיצוץ הבניין וקריסתו ולמותם של דייריו היהודים".

האירוע הראשון של חיתוך צינורות גז ששמו של הנאשם נקשר בו אירע ב-23 בפברואר. שני אירועים נוספים התרחשו בשבוע הראשון של חודש מרס. במשטרה מדגישים את חומרת המקרים האלה ומגדירים אותם כעליית מדרגה בהתמודדות עם אספקט חדש של טרור.

הבניין שבו נחתכו הצינורות (חדשות 2)

חשד: ניסה בעבר לרצוח יהודי עם גרזן

"הנאשם נכנס לקומת הכניסה בבניין, בחדר המדרגות, ניגש לארון בו מונחים צינורות הגז של הבניין וחתך את צינור הקו הראשי המספק את הגז לבניין ונמלט מהמקום", כך על פי האישום. "כתוצאה מכך נגרמה דליפת גז חזקה, ריח חזק של גז התפשט בבניין וכל דייריו פונו. הנאשם עשה כן בכדי לגרום לפיצוץ הבניין ולקריסתו על יושביו ובמטרה לרצוח את דיירי הבניין. במעשיו אלה ניסה הנאשם שלא כדין לגרום למותו של אדם וכן עשה את המעשים המתוארים לעיל בכוונה לסייע לאויב במלחמתו נגד ישראל - מעשה שיש בו כדי לסייעו לכך".

בחקירתו טען עויסאת כי ביצע את המעשים לבדו, זאת על רקע כניסת יהודים להר הבית ובשל מה שהגדיר כ"פגיעה בחפים מפשע ברצועת עזה". הוא ניסה לטשטש את עקבותיו לאחר ביצוע המעשים ואף הגיע לשכונת גילה לאחר שנסע בשני אוטובוסים.

בעברו היה מוכר הנאשם כפעיל חמאס שאף נקשר לפיגוע שאירע בבירה באפריל לפני כשנתיים. בחקירתו הביע "אכזבה" מכך שלא הצליח להרוג יהודי חרדי שנפצע כתוצאה ממכת גרזן שהנחית עליו.