הצימוקים שעלו למדינה 140 אלף שקל

משרד האוצר ומשרד הבריאות נדרשו לפצות חברה לייבוא ושיווק מזון לאחר שמשלוח של צימוקים המתין בנמל אשדוד במשך לא פחות משנתיים וחצי – וזאת בשל קשיי בירוקרטיה. בית משפט השלום בחיפה הכריע כי המדינה היא האחראית לעיכוב, ולכן היא תשלם

הצימוקים שעלו למדינה 140 אלף שקל. אילוסט (רויטרס)

המדינה תפצה בכ-140 אלף שקלים חברה לייבוא ושיווק מזון, שייבאה לארץ צימוקים מארצות הברית, כך הכריע בית משפט השלום בחיפה. הסיבה: משלוח הצימוקים המתין בנמל אשדוד במשך כשנתיים וחצי, בשל בירוקרטיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משלוח הצימוקים הגיע לנמל אשדוד בפברואר 2010, לאחר שקיבל אישור ממשרד הבריאות. המשלוח כלל 42 אלף ליברות צימוקים שהיו ארוזים ב-1,400 קרטונים. שבוע לאחר הגעת המשלוח, שוחרר חצי מהמשלוח מהמכס, אך כאשר ביקשה החברה שייבאה את הצימוקים לשחרר את המחצית השנייה - דרש אגף המכס אישור שחרור חדש ממשרד הבריאות.

לטענת החברה, גם לאחר שהציגה את כל האישורים הנדרשים, לא סיפק משרד הבריאות את האישור הנדרש, וזאת מבלי להסביר מדוע או לפרט מה עוד נדרש ממנה על מנת לקבל את האישור המיוחל. שורה של פניות נוספות למשרד הבריאות נותרו ללא מענה.

מכתב התביעה עולה כי בתקופה שחלפה מחודש מרס 2010 ועד נובמבר 2011 איבדו הצימוקים מאיכותם ומחירם ירד משמעותית. לטענת החברה, כיום באפשרותה לקבל 4 שקלים לק"ג צימוקים, במקום 16 שקלים - מחירם המקורי. בית המשפט קיבל את התביעה וחייב את משרדי האוצר והבריאות לשלם לחברה 140 אלף שקלים וכן שכר טרחת עורך דין בסך 17,700 שקלים.