שודד הסלולרי הסדרתי נלכד בזכות המצלמה

בן 31 מטייבה הואשם בשבעה מקרי גניבה של טלפונים ניידים. איך הוא עשה זאת? בשקט, בעורמה ומתחת לאף של העובדים בעסקים אליהם הגיע. באחד המקרים ניתן לראות אותו מבקש דף נייר – ואז מסליק את המכשיר תחתיו. כך זה נראה

מבלי שאף אחד במוסך באשדוד שם לב, אחד הלקוחות ביצע הטעיה עם דפי נייר והצליח לגנוב מכשיר סלולרי של אחת העובדות במקום. היא לא הבחינה בכך - ורק לאחר שעזב את המקום והיא לא מצאה את המכשיר, הבינה כי נגנב. מצלמת האבטחה במקום תיעדה את הגניבה - וכך נתפס הגנב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לא מדובר באדם שגנב טלפון באופן חד פעמי. הגבר, תושב טייבה בן 31, שנעצר עד תום ההליכים, הואשם ביום חמישי האחרון בבית משפט השלום באשקלון בביצוע לא פחות משבעה מעשי גניבה של טלפונים ניידים.

הנאשם פעל לכאורה באזור לכיש ולמשטרת המחוז הגיעו תלונות רבות על גניבות. בפעילות מחלק התשאול במשטרת אשדוד, הצליחו החוקרים לזהות דפוס פעולה זהה באזור יחסית מצומצם.

באמצעות צילומי האבטחה שהופצו בקרב השוטרים ופעילותם של רס"מ מנחם שריקר ורס"מ משה בנילוז, הצליחה משטרת אשדוד לשים ידה על החשוד ולקשור אותו למקרי השוד הרבים בהם היה מעורב בחודשים האחרונים - ומוערכים באלפי שקלים.

הנאשם רגע לפני הגניבה (מצלמת אבטחה)

"אני רק פתק" (וגם טלפון)

איך זה עבד? שיטת הפעולה של השודד כמעט זהה בכל המקרים. בסרטון מצלמת האבטחה מהחודש שעבר, ניתן לראות את הנאשם נכנס אל המוסך ומבקש מעובדת במקום דף נייר לצורך 'כתיבת פתק'. הוא כתב את מה שכתב, הניח את דף הנייר על המכשיר של העובדת שהונח על השולחן וכך גנב אותו "באלגנטיות" - תוך כדי שיחה.

מקרה נוסף המתואר בכתב האישום התרחש רק כשבוע לאחר מכן, אז נכנס החשוד לחנות אופניים בעיר והתעניין ברכישת אופניים. בהמשך הוא ביקש לשוחח עם בעל החנות לצורך הנחה במחיר שהוצע לו על ידי אחד העובדים. העובד התקשר אל בעל החנות באמצעות מכשיר הטלפון שלו, והעביר את הנייד אל החשוד להמשך שיחה. מיד לאחר מכן נטל החשוד את המכשיר - וגנב אותו.

במשטרה קוראים לציבור להימנע מהשארת טלפונים ניידים ללא פיקוח במקומות ציבוריים וממליצים
להתקין תוכנות לאיתור המכשירים. "מדובר במכשירים יקרי ערך שגניבתם, מעבר לעלותם, מהווה עוגמת נפש עצומה לאור כמות המידע המצויה בהם", ציין סגן-ניצב נועם שקל, מפקד משטרת אשדוד במרחב לכיש.