עקב האישומים בגין התעללות בביה"ח אלישע: המחלקה עומדת בפני סגירה

הנהלת המוסד הרפואי בחיפה פנתה בבקשה רשמית למשרד הבריאות לסגירת המחלקה לפגועי ראש, בעקבות כתבי האישום שהוגשו בגין התעללות לכאורה במטופלים. הודעה נמסרה למשפחות, שצפויות לקיים דיון בנושא

הנהלת בית החולים הפרטי אלישע בחיפה פנתה בבקשה רשמית למשרד הבריאות לסגירת המחלקה לפגועי הראש, שבה תועדה ההתעללות במטופלים חסרי ישע. לחלק מהמשפחות שקרוביהם מטופלים במחלקה במוסד הרפואי נמסרה בימים האחרונים הודעה על כוונת ההנהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כחמישה חודשים הוגש כתב אישום ראשון בפרשה, כשחמישה מעובדי בית החולים הואשמו בהתעללות גופנית ונפשית בשתי מטופלות - שכללה מכות, יריקות וקללות.

גורמים המעורים בפרטים טוענים כי הסיבה לכוונת ההנהלה לסגור את המחלקה איננה כספית אלא נובעת ממשבר האמון העמוק מול המשפחות, זאת גם לאחר שהצוות הוחלף מאז פרשת ההתעללות ובית החולים השקיע משאבים כדי לתקן את השירות למטופלים ולהרגיע את הרוחות.

מחר (ב') צפויות משפחות המטופלים להתכנס למעין ישיבת חירום ולבחון את האפשרויות העומדות לרשותן. גורם בהנהלת בית החולים אמר בתגובה כי ההחלטה הסופית על סגירת המחלקה טרם התקבלה. יש לציין כי אף שמדובר בבית חולים פרטי, סגירת המחלקה, שבה יותר מ-20 מטופלים המרותקים למיטתם וזקוקים לטיפול רפואי צמוד - מחויבת אישור משרד הבריאות.