מול המצלמה: עסקת סמים בגבול ירדן. צפו

סרטון שהגיע לידי חדשות 2 Online מתעד צעיר ישראלי החשוד שהגיע לגדר הגבול בין שתי המדינות ומקבל לידיו תיק ובו כ-20 ק"ג סם מסוכן. בעקבות זאת, הוגש נגדו באחרונה כתב אישום. כך זה נראה

פרקליטות מחוז הצפון הגישה בימים האחרונים כתב אישום נגד צעיר שתועד לכאורה במהלך עסקת סמים בגבול ישראל-ירדן. בתיעוד מצלמות אבטחה שהוצבו על גדר הגבול והגיע לידי חדשות 2 Online, נראה הצעיר החשוד במעשה כשהוא מקבל תיק מאזרח ירדני כשבתוכו על פי החשד 20 ק"ג סם מסוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד האירוע נראה הצעיר מגיע לכאורה ברכב על כביש המערכת, כשהוא נוסע הלוך ושוב על הכביש. בשלב מסוים, מתמקדות המצלמות בנקודה מסוימת. אז, כך על פי התיעוד, יורד החשוד מהמכונית, מוציא את הטלפון הנייד שברשותו ומשוחח עם גורם עלום. זמן קצר לאחר מכן נראה אזרח ירדני מגיע עם תיק גדול אל נקודת המפגש.

הסוחר הירדני, כך על פי הסרטון, מתחיל להעביר את הסמים מתחת לגדר והישראלי אוסף אותם. בלשי ימ"ר צפון שארבו לו החלו במרדף אחריו ולבסוף הצליחו לתפוס אותו. "מדובר בכמות של סמים שעונה על ההגדרה של סחר", אמר רפ"ק אייל הררי מימ"ר צפון. "מהנתונים בשטח נראה כי הצעיר פעל לבד".

עו"ד באסל פלאח (חדשות 2)

רפ"ק אייל הררי (חדשות 2)

פרקליטו של החשוד, עו"ד באסל פלאח, אמר לחדשות 2 Online כי הנאשם מכחיש את המיוחס לו. "הוא טוען שהוא לא ראה שום תיק ולא קיבל כלום. יחד עםז את, הוא אומר שהוא לא זה שנראה במצלמות והוא עבר במקום רק במקרה".

גורמים במשטרה אומרים כי היחידה סיכלה בתקופה האחרונה מקרים רבים של נסיונות הברחת סמים גם בגבול הירדני וגם בזה הלבנוני, שבו, כך הדגישו, הורידה ההסתבכות של חיזבאללה במלחמת האזרחים בסוריה את מספר מקרי ההברחה.