נמשך הקרב על הסינמה סיטי בבירה: בג"ץ הורה לצדדים לדון מחדש בשאלת הפעלת המתחם בשבת

במהלך הדיון הציגו זכייני ומפעילי מתחם בתי הקולנוע את השינוי בעמדתם והביעו נכונות להפעיל את האולמות בשבת. תמיכתם בעמדת משרד האוצר בנושא מותירה למעשה את עיריית ירושלים כגורם המעכב היחיד נגד ההחלטה, להתיר למתחם לפעול במהלך סוף השבוע. בג"ץ הורה לצדדים לשוב ולפתוח שוב את הסכם הפעלת המתחם לדיון מחדש

פירור של תקווה להפעלת המתחם בשבת. ארכיון (יח"צ, סיון פרג')

בג"ץ הורה היום (א') לזכייני מתחם הסינמה סיטי בירושלים לשוב ולדון יחד עם נציגי המדינה בסוגיית הפעלת מתחם הקולנוע בשבת, זאת לנוכח שינוי בעמדת הזכיין שכעת מביע נכונות להפעיל את המתחם במהלך סוף השבוע. העירייה נאלצה להסכים ולהשתתף בדיונים, אך הבהירה כי היענותה אינה מהווה הסכמה להפעלת המתחם בסוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הדיון בעתירה שהגיש סגן ראש העיר ירושלים עופר ברקוביץ', הציגו זכייני ומפעילי המתחם את נימוקיהם בעד הפעלתו בשבת, והסבירו כי הם חוששים מההשלכות העסקיות מפתיחתו הקרובה של מתחם הבילויים "שרובר", שצפוי לכלול גם בתי קולנוע שדווקא יפעלו בשבת.

על פי הסיכום הנוכחי, יסגור מתחם הסינמה סיטי את שעריו ביום שישי אחר הצהריים, וייפתח שוב רק במוצאי שבת. עם פרסום המכרז להקמת המתחם, השתמש משרד האוצר בסמכותו על אדמות המדינה שעליהן הוקם, וקבע שהמקום לא יפעל בשבת. עם מינויו של יאיר לפיד לתפקיד השר הממונה - הוסרה ההתנגדות, מה שהותיר את העירייה לבדה במאבק נגד הפעלת המתחם בשבת.

"דיון בנושא כבר נעשה, וקולות הציבור כבר נשמעו", אמר בדיון נציג העירייה עו"ד אריאל בן דור. "ההחלטה בנושא כבר התקבלה והעירייה אינה רואה צורך לשוב ולדון בעניין".

עם זאת בעקבות השינוי בעמדת הזכיין, קבעו לבסוף השופטים כי על הצדדים לפתוח את ההסכם לדיון נוסף, ובמקרה של גיבוש הסכם חדש יהיה עליהם להביאו לאישור במועצת העיר.

נציג העירייה נאלץ להסכים להשתתפותה בדיון המחודש, אך עם זאת הדגיש כי אין לפרש את הדבר כהסכמה להפעלת המתחם בשבת.