המירוץ בכביש: אישום נגד הנהג

בעקבות פרסום סרטון שעלה לרשת, המתעד שני נהגים בכביש 70 בצפון הארץ משתוללים ועורכים מירוץ מסוכן, הוגש כתב אישום נגד הנהג, שמד המהירות שלו הראה בשלב מסוים יותר מ-220 קמ"ש. חקירה סמויה ופעולות מודיעיניות הובילו לאיתורם של שני הצעירים החשודים

כתב אישום הוגש לבית המשפט לתעבורה בחיפה נגד אחד משני צעירים שתיעדו את עצמם נוהגים במהירות פרועה של יותר מ-220 קמ"ש. הסרטון שהעלו השניים לרשת פורסם בחדשות 2 Online, ובעקבות זאת עצרה אותם היחידה המרכזית של אגף התנועה במשטרה. אחד משני הצעירים הואשם היום (רביעי) בעבירה של נהיגה בקלות ראש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השניים תיעדו את עצמם כשהם עורכים מירוץ מסוכן בכביש 70 בצפון, מצומת התשבי לכיוון חיפה בשעת בוקר מוקדמת. בסרטון, שהגיע לידי עמותת "אור ירוק", ניתן לראות את שני כלי הרכב מאיצים במהירות ואת הצלם מסמן אצבע משולשת לנהג המתחרה כשזה עוקף אותו. מיד לאחר מכן הוא ממשיך להאיץ, עד שמד המהירות מצביע על יותר מ-220 קמ"ש.

מד המהירות בשעת התחרות

חקירה סמויה ופעולות מודיעיניות שונות הובילו בשלב ראשון אל זהות הצעיר שתיעד במכשיר הסלולרי שלו את הנסיעה הפרועה. משם זיהו החוקרים את דגם מכונית הסובארו ה"משופרת", שמאפיינת מרוצי כביש מאולתרים פיראטיים והתחקו אחר זהותו של בעלי הרכב שנהג בו.

הנהג, צעיר בן 24 מערערה, עוכב לחקירה בחשד שלחץ על דוושת הגז ו"דהר" הרבה מעל המהירות המותרת בחוק באופן שסיכן חיי אדם.

הוא הואשם בעבירות של נהיגה בקלות ראש במהירות בלתי סבירה ונהיגה במהירות העולה על המהירות הקבועה בחוק. בעוד כשלושה חודשים ייפתח משפטו.