חגי פליסיאן בחקירתו: "עושים הכל, אבל לא מגיעים לרצח"

אחרי שבוטל נגדו כתב האישום והוא שוחרר לביתו, הגיע לידי חדשות 2 תיעוד מחקירתו הראשונה של חגי פליסיאן, שהואשם בביצוע הרצח בברנוער, שבו הוא מוסר את גרסתו כבר מההתחלה: "באמת הייתי עושה דבר כזה? זה לא עולה על דעתי". כך זה נראה

חגי פליסיאן - עכשיו אדם חופשי - נחקר במשך חודשים ארוכים במשטרה, לאחר הפענוח לכאורה של פרשת הברנוער. התיעוד של החקירות הללו, שכולל שעות רבות של תשאולים, חושף כי פליסיאן נתן את הגרסה שלו לאירועים, זו שבית המשפט נאלץ לקבל לבסוף, כבר בשלביה הראשונים של החקירה. אלא שאיש לא האמין לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נראה פליסיאן בפעם הראשונה בחדר החקירות. "אני ארבע שנים מחכה לפגוש אותך. ארבע שנים", אמר החוקר יוני חג'ג' למי שנחשד אז ברצח. "אתה יודע שכשהגעתי לזירה, ראיתי ילדים צועקים והרבה דם. זה מטורף". בתגובה, שאל אותו פליסיאן: "היו לך סיוטים?"; "לא היו לי סיוטים", השיב החוקר, "אבל זה זיעזע אותי קצת".

בתגובה אמר פליסיאן: "אני ישן טוב בלילה. באמת הייתי עושה דבר כזה? זה אלוהים ישמור. אתה אומר לי משהו שלא עולה לי על הדעת אפילו". לאורך כל החקירה פליסיאן לא מפסיק להכחיש את החשדות שמיוחסים לו ולא נשבר.

פליסיאן בעת שחרורו (גדעון מרקוביץ, פלאש 90)

חוקר: "שכנעת עצמך שבשביל בנימין עושים הכל"

באותה העת היו חוקרי הימ"ר שבויים בסיפור שבנה להם עד המדינה, שלפיו פליסיאן ביצע את הטבח בברנוער כדי לנקום במייסד המקום שאול גנון על כך שביצע לכאורה מעשה סדום באחיו בנימין. "אני בטוח שעשית את זה", נשמע קולו של החוקר. "שכנעת את עצמך שבשביל בנימין עושים הכל".

"עושים הכל", השיב חגי, "אבל לא מגיעים ללרצוח אנשים". אלא שחוקר המשטרה המשיך וסיפר לפליסיאן כי הוא תועד במצלמת אבטחה - דקות אחרי הרצח. "לא נראה לי שיכול להיות כזה דבר", אמר חגי. "ואם אני אראה לך את הסרט?", הקשה החוקר. "אז אולי אני גם אזכר במה שעשיתי באותו היום", ענה פליסיאן.

בקטע אחר בתשאול, איים החוקר על פליסיאן: "כשמישהו מגיע לפה לחקירה - התיק סגור. הוא לא הולך הביתה". בתגובה, אמר לו חגי: "כמה זמן שצריך אני אהיה ואתה תראה שבסופו של דבר אני אתבע אתכם על הוצאת דיבה ועל חארטות. זה לא דבר שהוא אמיתי, מציאותי או הגיוני".

"מהיום הראשון הוא אמר שעד המדינה הנחה אותו"

פרקליטו של חגי פליסיאן, עו"ד משה יוחאי, אמר כי "מהיום הראשון שבו הוא נעצר, אמר חגי לחוקרים כי נשלחו אליו הודעות וואטסאפ מעד המדינה, שבו הוא הנחה אותו מה לומר. אם לא היינו עולים על זה ולוחצים - אני לא בטוח שהוא היה משתחרר".

בינתיים, חגי פליסיאן חזר הביתה ועד המדינה הואשם בבידוי ראיות וכמו שחזה הראשון, הוא אכן שוחרר לבסוף, למרות שבמשטרה מאמינים שהוא זה שלחץ על ההדק. אך אם גרסתו נכונה, תמונות החקירה חמורות: ייתכן שחף מפשע היה עצור למשך תשעה חודשים - לשווא.