נסגר סופית התיק נגד עמנואל רוזן

פרקליטות מחוז מרכז הודיעה על המהלך, לאחר בחינת מכלול הראיות שנאספו במסגרת החקירה ו"לאחר שנשקלו השיקולים הרלוונטיים". ארבע תלונות שבהן נחשד העיתונאי נגנזו מחוסר אשמה ואחת נוספת מחוסר ראיות

התיק נסגר סופית. רוזן (חדשות 2)

פרקליטות מחוז מרכז הודיעה היום (ה') לפרקליטו של העיתונאי עמנואל רוזן, עו"ד ליאור אפשטיין, כי הוחלט לסגור את תיק החקירה נגד מרשו, כפי שנחשף לראשונה על ידי כתב חדשות 2 גיא פלג. יצוין, כי ארבע תלונות בעניינו של רוזן נגנזו מחוסר אשמה ואחת מהיעדר ראיות מספקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטת הפרקליטות באה לאחר בחינת מכלול הראיות שנאספו במסגרת החקירה ולאחר ששקלו בפרקליטות את מלא השיקולים הרלוונטיים, והתקבלה על דעתם של פרקליט המדינה לשעבר משה לדור. לדור אימת את עמדת הפרקליטות לאחר שערך מספר דיונים בנושא וכן על דעת פרקליט המדינה הנוכחי שי ניצן.

בפרקליטות אומרים כי בתיק זה ביצעה המשטרה חקירה יסודית ומקיפה בחשד לביצוע עבירות מין שונות עעל ידי רוזן במספר תלונות ולאורך תקופה ממושכת ונגבו עדויות מנשים רבות שתיארו את נתיב הקשר.

 "התיק נולד בחטא וסופו מעיד על תחילתו"

חלק מהעדויות העלו חשד לביצוע עבירות מין, אולם אלו התיישנו. תלונות אחרות שלא התיישנו לא חצו את הרף הפלילי הנדרש לעבירה של הטרדה מינית. בנוסף לאלה הגיע למשטרה מידע ממקורות שונים באשר לעבירות מין שונות לכאורה כלפי נשים נוספות, אולם נשים אלה סירבו למסור תלונה והדברים נותרו בגדר שמועות בלבד.

פרקליטיו של רוזן, עורכי הדין ליאור אפשטיין  וירון לונדון, התייחסו להחלטת פרקליטות מחוז המרכז. "התיק נולד בחטא וסופו מעיד על תחילתו. התיק התחיל ללא אשם או מתלוננות ונסגר ללא אשמה והגיע בסיום התהליך למקום שהיה בו מהיום הראשון: למשטרה ולפרקליטות לא הייתה כל סיבה לעסוק בתיק זה, וחבל על הקשב והמשאבים שהוקצו לו".

"אנו שמחים ומברכים את הפרקליטות שהגיע למסקנה הנכונה", הוסיפו עורכי הדין, "ומקווים כי כבר בעתיד הקרוב יפיקו כל הגורמים את הלקחים המתבקשים והחשוב שבהם לא לאפשר גזר דין תקשורתי ולהגן על שמו הטוב של כל אדם, ועל חזקת החפות שהיא הצידוק המוסרי לקיומם של משטרה ופרקליטות במדינת חוק".