בית המשפט הכריע: "שארלי הבדו" יחולק בישראל

בג"ץ החליט להפוך את החלטת ועדת הבחירות המרכזית, שקבעה כי מפלגת ישראל ביתנו לא תוכל לחלק עותקים מ"מהדורת הזיכרון" של המגזין הסאטירי המציג קריקטורה של מוחמד בשער. "זו תעמולת בחירות לגיטימית, לא מתנה אסורה", נכתב בהחלטת בית המשפט. ליברמן בירך: "מסר חשוב - שלא נכנעים לאיומים"

ניצחון לליברמן וישראל ביתנו: בית המשפט העליון ביטל היום (רביעי) את החלטת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לאסור חלוקה בישראל של עותקים מגיליון "שארלי הבדו" שיצא לאור לאחר הטבח במערכת העיתון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדעת רוב הוחלט לקבל את העתירה של מפלגת ישראל ביתנו ושר החוץ, כשנשיאת בית המשפט העליון מרים נאור הייתה בדעת מיעוט.

הרכב השופטים קבע כי במסגרת תעמולת הבחירות העותרים יוכלו לחלק את הגיליון המיוחד של המגזין הצרפתי הסאטירי לקהל הבוחרים: "זוהי תעמולת בחירות לגיטימית, לא מתנה אסורה, וגם אין סמכות למנוע את חלוקת הגיליון מטעמים הנעוצים בתוכנו".

"מנסים להפוך גם את ישראל למדינת דאע"ש"

ליברמן בירך על ההחלטה ואמר כי היא מהווה "מסר חשוב שישראל נשארת מדינה יהודית ודמוקרטית ושלא נכנעים לאיומים ולאלימות של חברי הכנסת הערבים שמנסים להפוך גם את ישראל למדינת דאע"ש".

בתחילת החודש קיבלה ועדת הבחירות המרכזית את עתירתה של הסיעה הערבית המאוחדת, שביקשה למנוע את הפצתם בחינם של גיליונות המהדורה של המגזין שיצאו לאור לאחר הטבח במערכת העיתון.

במפלגה הערבית טענו שהפצת הגיליון, שעל שערו קריקטורה של הנביא מוחמד, עלולה לגרום לתחושות קשות בקרב המגזר, ואילו נציגי ישראל ביתנו טענו כי מדובר במאבק על חופש הביטוי.