הבקשה החריגה של שודד הברינקס

תשע שנים אחרי שנאסר בגין שוד של 4.7 מיליוני שקלים, אילן קופרמן-סגל מבקש משירות בתי הסוהר לצאת לחופשי שלא דרך שערי הכלא. הסיבה: הוא חושש שעבריינים יארבו לו בחוץ וינסו לסחוט אותו

אילן קופרמן-סגל, האיש שנעלם עם משאית הברינקס ובה מיליוני שקלים, אמור להשתחרר בעוד שלושה חודשים אחרי תשע שנים בכלא. גם עם שחרורו - יש לו דרישה לא שגרתית משירות בתי הסוהר: הוא מבקש לצאת לחופשי שלא דרך שערי הכלא, מחשש שעבריינים יארבו לו וינסו לסחוט אותו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אשר על כן ובנסיבות העניין", כתבה פרקליטתו עו"ד תמי אולמן, "מרשי פונה בבקשה כי שחרורו יהיה שלא משערי בית הסוהר אלא ממקום אחר (תחנה מרכזית, תחנת רכבת וכדומה) כשמרשי מוכן לשאת בעלויות הכרוכות בהסעתו מבית הסוהר אל מקום שחרורו.

שוד הברינקס הגדול התרחש באוגוסט 2003 במפרץ חיפה. 4.7 מיליון שקלים נשדדו מרכב משוריין של חברת "ברינקס" בעת שהיה בעבודת איסוף שגרתית. המקרה היה לאחד ממקרי השוד הגדולים והמתוקשרים שאירעו בישראל.

ברכב נהג נהג אילן קופרמן -סגל,ילד חיפה, אז בן 23. ביוני 2003, שבוע לפני השוד, קופרמן-סגל אימץ לעצמו זהות חדשה של עורך דין מאזור המרכז בשם שגיא אונגר. באמצעות הזהות הבדויה ומסמכים שזייף,התקבל "שגיא אונגר" לעבודה בחברת ברינקס - שבוע לפני שביצע את השוד .

זמן קצר לאחר תחילת המשמרת הגיעה המשאית המשוריינת של הברינקס למוסך אגד בקרית חיים. קופרמן-סגל ירד מהמושב שליד ההגה, מאבטח שהיה עמו ירד אחריו ויצא להביא שקי כסף נוספים . כשהמאבטח איבד קשר-עין עם הנהג שלו, קופרמן-סגל נעלם עם הרכב המשוריין ובו שקים מלאים במיליוני שקלים.

המאבטח המבולבל התקשר למשטרה ואחרי שעתיים של חיפושים נמצאה משאית הברינקס נטושה בכביש 58 סמוך למפרץ חיפה, בלי הכסף. השוטרים התחילו בחיפושים אחרי הכסף ואחרי הגנב.  אחרי כמה ימי חיפושים קופרמן-סגל הסגיר את עצמו לידי המשטרה. בחקירותיו וגם בעת שישב מאחורי סורג ובריח, סירב לגלות את מקום המחבוא של הכסף.

ביולי 2004 גזר בית משפט השלום בחיפה על שודד הברינקס עונש של 9 שנות מאסר וקנס של 3 מיליון שקל. קופרמן הגיש ערעור והשופטים הודיעו שאם יחזיר את הכסף ישקלו להקל בעונשו. כעבור שבועיים התייצבה עורכת דינו בבית המשפט, והפקידה בשמו מזוודה ובה כ-700 אלף שקל.