מאסר עולם לרוצח מנכ"ל חברה קדישא בחיפה

יצחק חזן, שהורשע ברצח מנכ"ל חברה קדישא בחיפה לפני שלוש שנים, ישלם על כך מחיר כבד. בנוסף גזר עליו ביהמ"ש לשלם פיצויים לאלמנה. חזן: אני חף מפשע, אערער לעליון

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (ד') עונש מאסר עולם על איציק חזן, שהורשע ברצח מנכ"ל חברה קדישא בחיפה, הרב בנימין הסה בינואר 2011. בנוסף גזרו השופטים על חזן 16 חודשי מאסר בפועל בגין החזקת ונשיאת נשק שירוצו בחופף למאסר העולם. "בקלות וללא מצפון נטל הנאשם את חייו של אדם משכמו ומעלה", קבעו השופטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאורך כל שלבי המשפט טען חזן כי לא הוא זה שירה למוות בהסה בפתח ביתו. גם היום הוא שב והדגיש כי הוא מאמין בחפותו ומתכוון לערער לבית המשפט העליון על ההחלטה. בני משפחתו של הנרצח, שליוו מקרוב את כל שלבי המשפט, לא הגיעו היום לאולם הדיונים. השופטים קבעו כי על חזן לפצותם בסכום של כ-250 אלך שקלים בגין מעשיו.

השופטים התייחסו בפסיקתם לעדויות של בני משפחתו של הסה, שאותם הגדירו כמצמררות. "לבנו נחמץ למקרא תצהירי ילדיו של הנאשם ואין לנו ספק כי נזקיהם הנפשיים רבים וילוו אותם כל חייהם", נכתב בהחלטה. "הם מצביעים על הרס משפחה שלמה מכל הבחינות ועל נזקים נפשיים, כלכליים, רגשיים ופגיעה בביטחון האישי ובקטיעת החיים כפי שידעו אותם לפני הרצח".

מאסר עולם, איציק חזן (חדשות 2)

על פי כתב האישום שהוגש נגדו בחודש מאי בשנה שעבר, ביום הרצח ארב חזן למנכ"ל חברה קדישא החיפאית מחוץ לביתו. הוא המתין שייצא ממכוניתו ואז ירה בו חמש פעמים מול עיניה ההמומות של אשתו. על פי הערכת המשטרה, הרקע למעשה הוא סכסוך על קרקעות בין חברות מתחרות, וכי חזן נשלח על ידי משפחת פשע מקומית. על כך קבעו היום השופטים כי "קיים חשד כבד שהנאשם רצח את המנוח אותו לא הכיר קודם לכן, בשל בצע כסף, אך מניע זה לא הוכח מעבר לספק סביר".

בחודש ינואר האחרון הרשיע בית המשפט המחוזי את חזן במעשה על פי כתב האישום, למרות שטען לחפותו. הרכב השופטים טען אז כי חזן "שיקר פעם אחר פעם לחוקריו והותיר את סניגוריו יורים לכל הכיוונים. עוד נימקו השופטים את החלטתם וקבעו: "בדקנו את הראיות שהביאה המדינה, את ה-DNA בגרביים שבהם נמצא האקדח שהתאים בליסטית לכלי הרצח וכן את האיכונים לשיחות הטלפון הנייד שביצע".