בית המשפט: אברג'יל לא ישוב למאסר בארה"ב

לפני כחודש הפתיע ראש ארגון הפשע את שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים, כשביקש לרצות את יתרת עונשו בארצות הברית – שבועיים בלבד לאחר ששב ארצה. הערב דחה בית המשפט את בקשתו וקבע כי אברג'יל ירצה את יתרת עונשו – ארבע שנים וחצי - בישראל

לא ישוב לארצות הברית (משטרת ישראל)

בית המשפט המחוזי בירושלים הכריע הערב (ג') כי ראש ארגון הפשיעה יצחק אברג'יל ירצה את יתרת עונש המאסר שלו בישראל - וזאת למרות בקשתו לשוב לבית הסוהר בארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל, נחת לפני כחודש וחצי בישראל לאחר שריצה חמש שנים וחצי בכלא בלוס אנג'לס, שם ריצה מאסר בגין קשירת קשר לביצוע רצח במסגרת ארגון פשיעה, קשירת קשר לביצוע סחיטה במסגרת ארגון פשיעה וקשירת קשר לייבוא סם מסוכן.

בהחלטתו קבע השופט יורם נועם כי אברג'יל הועבר לישראל כדין ועל פי הסכמתו וכי לא קיימת בעניינו מסגרת משפטית שיכולה להיענות לבקשתו. עקב כך יוסיף אברג'יל לרצות את יתרת עונשו - ארבע שנים וחצי - בישראל.

אברג'יל לביהמ"ש: החזירו אותי לארה"ב

אברג'יל עם שובו ארצה (יחידת הפקות שב"ס)
לפני כחודש התייצב אברג'יל בבית המשפט המחוזי בירושלים לראשונה לאחר שהוחזר לישראל והפתיע את השופטים. "לאור העובדה שלא מתקיימים תנאי הכליאה בישראל כמו תנאי הכליאה בארה"ב - החזירו אותי לארה"ב", ביקש אברג'יל מבית המשפט.

הסיבה לבקשה המפתיעה היא כי בישראל החליטו לשלוח את אברג'יל לכלא נפחא, כלא שמשמש בעיקר לאסירים ביטחוניים. "משפחתו לא יכולה להגיע אליו, לא ילדיו הקטנים. הוא הסכים לרצות את העונש בישראל אבל לא שישבצו אותו בכלא נפחא", הסביר עורך דינו שרון נהרי לבית המשפט והוסיף: "אנחנו אפילו מוכנים לממן את כרטיס הטיסה".

באוגוסט 2008 נעצר אברג'יל בישראל בעוון עבירות שביצע בחו"ל, ובגינן ריצה עונש מאסר של כשנתיים וחצי. במקביל, הואשם אברג'יל בבית המשפט הפדרלי בלוס אנג'לס בשורת עבירות שביצע על אדמת ארה"ב, ובראשן רצח סוחר סמים ישראלי. בתום משא ומתן שערכו סנגוריו עם התביעה בארה"ב, הוחלט לגזור עליו תקופת מאסר של 10 שנים, הכוללת גם את תקופת המעצר שהספיק לרצות בכלא בישראל.