הפרקליטה שליוותה את תיק הברנוער בריאיון ראשון: "התנהלות העד הדליקה נורה אדומה, אך לא מצאנו עקבות למחיקת הודעות"

הפרקליטה שליוותה את התיק הברנוער אומרת כי התנהלות העד הדליקה נורה אדומה, וכי הפלאפונים של פליסיאן ושלו נבדקו מספר פעמים אך לא נמצא בהם עקבות למחיקת הודעות. "לשמחתנו נמנע כתב אישום", ציינה עו"ד אשרה גז אייזנשטיין מפרקליטות מחוז ת"א

רבים חשבו שחגי פליסיאן יורשע, אך הפרקליטות הטילה ספק בראיות שסיפק עד המדינה לשעבר בפרשת הרצח בברנוער - מה שהוביל בביטול כתב האישום ושחרורו. היום (ב') הואשם העד לשעבר בבידוי ראיות ושיבוש מהלכי משפט. מי שהייתה ממקבלי ההחלטות בפרקליטות מחוז תל אביב הייתה עו"ד אשרה גז אייזנשטיין, שליוותה את התיק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת כתב האישום שהוגש הבוקר, נחשפו ההתכתבויות בין עד המדינה לשעבר לחגי פליסיאן, מי שהואשם ברצח בברנוער, אך כתב האישום בעניינו בוטל לאחר שהתגלה שהעד בדה ראיות. "לא היה מדובר בראיה שהיא על פניה בהכרח חשודה", ציינה עו"ד גז בריאיון לתכנית "שש עם". "מדובר בהקלטה אחת, לא במספר הקלטות. קדמה לאותה שיחה מסרון ששלח לכאורה פליסיאן מהפלאפון שלו לזה של עד המדינה".

לדבריה, שתי הראיות האלה היו הבסיס המרכזי להגשת כתב האישום. כבר עם מעצרו, אמר פליסיאן לחוקרים שהראיות הללו מבוימות במובן שהעד הנחה אותו לומר את הדברים, והם יצאו מהקשרם. "המשטרה לא זנחה או לא לא התייחסה לטענות פליסיאן. בדקנו את הטענה ובדקנו את הפלאפון שנשא פליסיאן שהיה מסוג אייפון וגם את זה שנשא עד המדינה. שני המכשירים נבדקו, ובמכשיר של פליסיאן לא נמצאו עקבות למחיקות של הודעות ווטסאפ".

עו"ד אשרה גז אייזנשטיין (חדשות 2)

לטענתה, ההתנהלות של עד המדינה הדליקה נורה אדומה ועל כן המכשירים האלה נבדקו מספר פעמים אך לא נמצא בהם זכר להודעות. "גרסתו של העד הייתה שמחיקות שבוצעו במכשיר שלו לא קשורות לשיחה עם חגי פליסיאן. ורק לפני שבועיים-שלושה, באמצעות חברה שמייצרת תוכנות לבדיקת מכשירי טלפון ושחזור התכתבויות הן נמצאו", הוסיפה.

היא ציינה כי הפרקליטות והמשטרה לא קפאו על שמריהן גם לאחר הגשת כתב האישום. "במשטרה חזרו ובדקו את הדברים ולשמחתנו נמנע המצב הזה וכתב האישום נגד פליסיאן בוטל. המשטרה והפרקליטות פעלו ביעילות ובצורה נכונה וצודקת והמערכת באמת ראויה לכל הערכה בעניין הזה".

זירת הרצח בברנוער (AP)

"אני יכתוב לך מה להגיד, תהיה קצת עצבני"

פליסיאן שלח בהוראת עד המדינה לשעבר מסרון אשר תוכנו הוכתב לו: "תקשיב אני אמרתי לאחי לא לדבר על הנושא של הבר הזה הזין הזה ואני לא מבין למה אתה מנסה לפתוח את זה מה שהיה מת לא צריך לעיר מתים אחי מדובר בחופש שלנו".

במקרה אחר, כתב עד המדינה לשעבר לפליסיאן (הטעויות במקור): "אחרי שנשב חמש דקות ככה אז תגיד לי טוב תזכור מה לגיד חחח לחץ...", ובמסרון אחר הוסיף: "שומע תגיד מה שאתה צריך לגיד ואז אני יגיד משהו ואז אני יכתוב לך מה לגיד וזהו נסגור את זה טוב אבל תהיה קצת עצבני...".

אתמול בוטל סופית כתב האישום נגד חגי פליסיאן, כעשרה ימים לאחר ששוחרר למעצר בית בשל ביטול ההסכם עם עד המדינה. מעצרו של העד הוארך היום עד הודעה חדשה, בדיון שיתקיים בעניינו בתחילת החודש הבא.