עדן אוחיון משחזר את רצח גדי ויכמן: "הייתי מטושטש, דקרתי וברחתי". תיעוד בלעדי

אחרי שהורשע ברצח ונשלח למאסר עולם, הגיע לידי חדשות 2 סרטון שחזור האירוע שבו נראה עדן אוחיון מסביר לחוקרים שלב אחר שלב כיצד התפתח העימות בינו לבין ויכמן המנוח, שבסופו דקר אותו למוות. "איבדתי שיווי משקל", סיפר אוחיון. "אחר כך ברחתי וזרקתי את הסכין לפח". כך זה נראה

"הייתי מטושטש ומסטול, דקרתי וברחתי" - כך תיאר עדן אוחיון את הרגעים שבהם דקר למוות את גדי ויכמן ז"ל לפני כשנתיים בבאר שבע. את גרסתו למה שקרה באותו ערב מסר אוחיון לחוקרי המשטרה במהלך שחזור הרצח בזירה שבה התרחש האירוע הקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ישבנו פה אני ועוד כמה חברים", הצביע אוחיון על המקום שבו אירע הרצח. "גם החברה שלי הייתה פה. גדי ויכמן ז"ל ביקש שקט ואמר שהוא יזמין משטרה. אמרתי לו שכשהמשטרה תגיע היא תקבע אם להעיף אותנו מפה".

אוחיון הוסיף כי לאחר מכן החלו דין ודברים בינו ובין ויכמן, שבסופם ירד האחרון מדירתו על מנת להתעמת עם הצעיר. "הוא התחיל לקלל ולדבר בשפה לא כל כך יפה", אמר אוחיון. "החזרתי לו קללות והוא החזיר לי. אשתו התערבה וקיללה. קיללתי אותה בחזרה. הוא ירד למטה, קפץ מעל הגדר ובא לכיווני. הוא רץ אליי ונתן לי נגיחה. נפלתי ועף לי הסכין מהכיס. הייתי מטושטש ומסטול. דקרתי וברחתי. את הסכין זרקתי בפח זבל ליד הבית שלי".

"רציתי להתגונן ולא יכולתי לברוח"

את המשך האירועים אוחיון זכר קצת פחות. "אני לא זוכר איפה דקרתי אותו כי הייתי מטושטש", אמר לחוקרים. "רציתי להתגונן ולא יכולתי לברוח. הייתי מטושטש ואיבדתי שיווי משקל. רק אחרי הדקירה הראש שלי חזר לעצמו ואז ברחתי".

החוקרים הקשו על אוחיון ואמרו לו שהממצאים בזירה סותרים את גרסתו, שכן ויכמן גבוה ממנו, ולכן לא הגיוני שנפצע בשפתו מהנגיחה כפי שטען. בתגובה לטענות אמר אוחיון: "אני לא נמוך, אני דווקא גבוה. חברים שלי היו עדים לכך שהוא נגח בי וגם היה לי פצע בשפה כתוצאה מכך. אין לי פה מה לשקר. אמרתי את האמת".

חוקרי המשטרה ביקשו לדעת מדוע הייתה ברשותו סכין באותו ערב. "אני תמיד מסתובב עם סכין", הסביר לחוקרים. "אני פרנואיד קצת. תמיד חושב שכל מי שסביבי רוצה לפגוע בי. היו לי ארבעה תיקים בעבר על החזקת סכין. אני מצטער בפני אשתו וילדיו. לא התכוונתי לעשות את זה. רק רציתי להתגונן".

אוחיון הורשע ברצח ונשלח למאסר עולם

החוקר המשיך והקשה על אוחיון, ואמר לו כי אף אחד מחבריו שהיו עמו בזירת הרצח לא סיפר כי ויכמן נגח בראשו. "זה מה שאני ראיתי", השיב אוחיון. "זה מה שאני יודע ואף אחד לא יכול להגיד אחרת".

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע את אוחיון ברצח, וגזר עליו מאסר עולם. לאחר מתן פסק הדין התפתחה מהומה באולם בית המשפט - בני משפחתו של אוחיון התפרצו לעבר משפחתו של ויכמן. המאבטחים התערבו ובסופו של דבר נעצרו שלושה מבני משפחתו של אוחיון. אחד המאבטחים נפצע בעימות ונזקק לטיפול רפואי. פרקליטיו של אוחיון כבר הודיעו שיערערו על ההחלטה.