תיק הברנוער קרס סופית: כתב האישום נגד חגי פליסיאן בוטל

פרסום ראשון: כעשרה ימים לאחר ששוחרר למעצר בית בעקבות מעצרו של עד המדינה והחשד שבדה ראיות, הודיעה הפרקליטות כי היא חוזרת בה מכתב האישום נגד חגי פליסיאן. מחר צפוי להיות מוגש כתב אישום נגד עד המדינה. סנגורו של פליסיאן: "האמת של חגי ניצחה"

פליסיאן. כבר לא נאשם ברצח (חדשות 2)

התפתחות דרמטית בחקירת הברנוער: כעשרה ימים אחרי שחגי פליסיאן, שוחרר למעצר בית, הודיעה היום (א') הפרקליטות כי היא חוזרת בה מכתב האישום בתיק. מחר צפוי להיות מוגש כתב אישום נגד עד המדינה החשוד בשיבוש מהלכי משפט ובידוי ראיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרקליטות הודיעה למשפחות הנרצחים על ההחלטה. "אנחנו מאושרים על החלטה", אמר סנגורו של פליסיאן, עורך דין משה יוחאי, בתגובה. "האמת של חגי ניצחה". ההחלטה לבטל את כתב האישום נגד חגי פליסיאן היא מהלך דרמטי מאחר והיא לא תאפשר להעמידו לדין בשנית - גם אם יצטברו נגדו ראיות חדשות ומשמעותיות.

מסתמן: מחר אישום נגד העד (חדשות 2)

"פרקליטות מחוז ת"א הודיעה לבית המשפט על החלטתה לחזור מהאישום שהגישה נגד חגי פליסיאן", נמסר בהודעה מטעם משרד המשפטים. "על צעד זה הוחלט בתום דיון שקיים פרקליט המדינה, בהשתתפות גורמים בפרקליטות ובמשטרה. בחינת ממצאי החקירה הביאה להחלטה כי אין הצדקה ראייתית להמשך ניהול כתב האישום שהוגש נגד חגי פליסיאן".

"תפקידן של הפרקליטות והמשטרה הוא להוציא את הצדק לאור ולא להביא להרשעת נאשמים בכל מחיר", נמסר. "אם נמצא בשלב מסוים כי הראיות התערערו עד כדי שאינן מקיימות 'סיכוי סביר להרשעה', הן מחויבות לחזור בהן מכתב האישום".

"עוד הוחלט בדיון שיש מקום להגיש כתב אישום נגד עד המדינה בעבירות של בידוי ראיות, שיבוש הליכי משפט וקבלת דבר במרמה בנסיבות המחמירות", אמרו במשרד המשפטים. מחר יוגש כתב האישום נגד המדינה והמדינה תבקש להאריך את מעצרו עד תום ההליכים. "חקירת פרשת הברנוער תימשך במלוא עוצמתה וייעשה כל מאמץ להביא לפענוח הרצח".

כבר עם שחרורו של פליסיאן, הבהירו בפרקליטות כי ייבחנו את כלל הראיות בתיק הרצח בברנוער, וישקלו את עמדתם ביחס להמשך ההליך נגד פליסיאן - לפי ההתפתחויות בחקירה החדשה. במשטרה יש שטענו אז כי מבחינתם חגי פליסיאן הוא אכן הרוצח, אך אין להם די ראיות להרשיעו.‎

מסתמן: מחר אישום נגד העד (חדשות 2)

"המשטרה נשבתה בקסמי עד המדינה"

בשבוע שעבר הודיעה פרקליטת מחוז תל אביב, עו"ד נאווה שילר,לסנגורו של עד המדינה בפרשת הרצח, עו"ד יאיר רגב כי ההסכם איתו בוטל. 

ההחלטה התקבלה בעקבות הפרות שביצע לכאורה העד, שנחקר בשבועות האחרונים בחשד שבדה ראיות שהובילו למעצרו ולהגשת כתב אישום נגד חגי פליסיאן, בגין רצח כפול.

פרקליטו של העד, עו"ד יאיר רגב אמר אז: "אני חושב שהמשטרה לא צריכה לזנוח את החקירה ולהמשיך בה. היא צריכה להפיק לקחים לאחר שהסתמכה על עד בעייתי ונשבתה בקסמיו מבלי לאסוף עוד ראיות".