תיעוד: אחרי ההרשעה ברצח - מכות בבית המשפט

בני משפחתו של עדן אוחיון, שהורשע ברצח גדי ויכמן ונשלח למאסר עולם, התעמתו אחרי גזר הדין עם משפחת הנרצח – ובמקום התפתחה קטטה, שבה התערבו גם המאבטחים. אחד המאבטחים נפצע ושלושה מבני משפחת אוחיון נעצרו ונלקחו לחקירה. כך זה נראה

דקות לאחר שבית המשפט הודיע כי עדן אוחיון הולך למאסר עולם, אחרי שהורשע ברצח את גדי ויכמן, פרצה קטטה בבית המשפט. בני משפחתו של הדוקר התעמתו עם בני משפחתו של הנרצח ומאבטחים שהוזעקו למקום ספגו אף הם מכות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הקטטה האלימה נפצע אחד המאבטחים ונזקק לטיפול רפואי. שלושה מבני משפחתו של אוחיון נעצרו ונלקחו לחקירה. בסופו של דבר הצליחו המאבטחים להשתלט על המהומה.

"אני מבוהלת מאוד ומפחדת", אמרה מיכל ויכמן, אלמנתו של גדי ויכמן, לאחר האירוע. "אני מפחדת מהאנשים האלו, הם גרים לידינו, הם כל הזמן עוברים ליד הגנים, ליד בית הספר של הילדים שלי. אני נתקלת בהם ביומיום, הם אנשים מסוכנים אני חוששת מהם. עדן לא יצא סתם ככה. זה הבית שהוא גדל בו, זו המשפחה שלו".

ויכמן הוסיפה כי אמנם "הרצח יישב בכלא, אבל המשפחה שלו משוחררת. לפי איך שהם התנהגו פה, אני באמת מפחדת".

עימות בין המשפחות (חדשות 2)

מאבטח נזקק לטיפול רפואי (חדשות 2)

"החליט להישאר דווקא כדי להתעמת"

היום הגיעה פרשת הדקירה בבאר שבע לסיומה, לאחר שבית המשפט המחוזי בבאר שבע פסק כי אוחיון רצח את גדי ויכמן כיוון שזה העיר לו ולחבריו על רעש שהקימו בשכונת נווה זאב .

"הנאשם הוא זה שיצא 'אל הקרב', בריצה לכיוונו של המנוח, כדי להתעמת עמו כשסכין עמו", הסבירה השופטת רויטל יפה-כ"ץ בגזר הדין. "כמו שבני החבורה האחרת בחרו להתרחק מהמקום, כששמעו שהמנוח יורד למטה, גם הנאשם יכול היה לעשות כן. אלא, שהנאשם עשה דווקא, כמו שחברו העיד, והחליט להישאר דווקא כדי להתעמת עם המנוח".

השופטת הדגישה כי אוחיון בחר שלא לסגת מהעימות ולכן אין מקום לטענה להגנה עצמית. "במקום לסגת מהמקום, הוא יצא למפגש עם המנוח מצויד בסכין. פעל מתוך חימה וכעס, ובהחלט לא פעל מתוך הגנה עצמית", נכתב בגזר הדין. אוחיון הורשע גם בעבירות של שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה והחזקת סכין.

אלמנתו של ויכמן. "מפחדת" (חדשות 2)

אוחיון שלף סכין מטבח

הרצח אירע בליל ה-5 במאי 2012. ויכמן ואשתו ביקשו מספר פעמים מחבורת נערים שישבה מתחת לביתם והרעישה, לשמור על השקט. בתגובה, הקניטו אותם הנערים, ובהם גם אוחיון. ויכמן לא ויתר וירד מביתו אל הנערים.

מכתב האישום שהוגש נגד אוחיון עלה כי ויכמן ניגש ראשון לאוחיון ונגח בפניו. אוחיון נסוג אחורה כשהוא מדמם משפתיו, אך שלף מיד סכין מטבח שהייתה ברשותו - ונעץ אותה בעוצמה בלבו של ויכמן. הוא התמוטט - ומותו נקבע במקום.