דוקר גדי ויכמן נשלח למאסר עולם, מהומה פרצה בבית המשפט

לפני כשנתיים נדקר למוות בבאר שבע גדי ויכמן, לאחר שביקש מחבורת צעירים שישבה מתחת לביתו לשמור על השקט. היום הרשיע בית המשפט המחוזי בעיר את אוחיון, אחד מאותם צעירים , ברצח וגזר עליו מאסר עולם. בני משפחתו התפרעו באולם ומהמאבטחים נאלצו להתערב‎. אלמנתו של ויכמן: "אני מפחדת"

 פרשת הדקירה בבאר שבע הסתיימה בהרשעה ברצח: בית המשפט המחוזי בעיר הרשיע היום (א') את עדן אוחיון ברצח גדי ויכמן ז"ל לאחר שהעיר לו ולחבריו על רעש שהקימו בשכונת נווה זאב . יחד עם ההרשעה גזרו השופטים על אוחיון מאסר עולם ומהומה פרצה באולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי הקראת גזר הדין, בני משפחתו של אוחיון התקשו לקבל את הבשורה והחלו להתפרע. מאבטחים של בית המשפט הוזעקו למקום, ושלושה מבני המשפחה נעצרו לחקירה. אחד המאבטחים נפצע בעימות ונזקק לטיפול רפואי.

בפסק הדין התייחסה השופטת רויטל יפה-כ"ץ לטענה כי אוחיון ביצע את המעשה כהגנה עצמית והסבירה: "הנאשם הוא זה שיצא 'אל הקרב' בריצה לכיוונו של המנוח כדי להתעמת עמו כשסכין עמו. כמו שבני החבורה האחרת בחרו להתרחק מהמקום, כששמעו שהמנוח יורד למטה, גם הנאשם יכול היה לעשות כן. אלא, שהנאשם עשה דווקא, כמו שחברו העיד, והחליט להישאר דווקא כדי להתעמת עם המנוח".

אלמנתו של ויכמן. "מפחדת" (חדשות 2)

האלמנה: "מפחדת, הם אנשים מסוכנים"

השופטת הדגישה בהחלטה כי אוחיון בחר שלא לסגת מהעימות. "במקום לסגת מהמקום, הוא יצא למפגש עם המנוח מצויד בסכין. פעל מתוך חימה וכעס, ובהחלט לא פעל מתוך הגנה עצמית", נכתב בגזר הדין. אוחיון הורשע גם בעבירות של שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה והחזקת סכין.

"אני מבוהלת מאוד ומפחדת", אמרה מיכל ויכמן, אלמנתו של גדי ויכמן, לאחר גזר הדין והמהומה שפרצה בבית המשפט. "אני מפחדת מהאנשים האלו, הם גרים לידינו, הם כל הזמן עוברים ליד הגנים, ליד בית הספר של הילדים שלי. אני נתקלת בהם ביומיום, הם אנשים מסוכנים, אני חוששת מהם. עדן לא יצא סתם ככה. זה הבית שהוא גדל בו, זו המשפחה שלו".

ויכמן הוסיפה כי "הרוצח יישב בכלא, אבל המשפחה שלו משוחררת. לפי איך שהם התנהגו פה, אני באמת מפחדת".

נדקר למוות כי ביקש שקט, ויכמן (באדיבות המשפחה)

שלף סכין מטבח ודקר

הרצח אירע בליל ה-5 במאי 2012. ויכמן ואשתו ביקשו מספר פעמים מחבורת נערים שישבה מתחת לביתם והרעישה, לשמור על השקט. בתגובה, הקניטו אותם הנערים, ובהם גם אוחיון. ויכמן לא ויתר וירד מביתו אל הנערים.

מכתב האישום שהוגש נגד אוחיון עלה כי ויכמן ניגש ראשון לאוחיון ונגח בפניו. אוחיון נסוג אחורה כשהוא מדמם משפתיו, אך שלף מיד סכין מטבח שהייתה ברשותו - ונעץ אותה בעוצמה בלבו של ויכמן. הוא התמוטט - ומותו נקבע במקום.

תחילה טען אוחיון להגנה עצמית וסיפר לחוקרים שדקר את ויכמן ז"ל לאחר שהאחרון נגח בו. למרות גרסתו, הוחלט להאשימו בעבירת רצח - שבה גם הורשע.