בית המשפט יכריע: עדן אוחיון יורשע ברצח?

לפני כשנתיים נדקר למוות בבאר שבע גדי ויכמן, זאת לאחר שביקש מחבורת צעירים שישבה מתחת לביתו לשמור על השקט. כתב אישום חמור הוגש נגד אחד מהם, עדן אוחיון, באשמת רצח. היום יכריע בית המשפט המחוזי בעיר האם אוחיון יורשע ברצח של ויכמן ז"ל. אלמנתו: "ראיתי בעיניים שלי שזה רצח"

ביהמ"ש יכריע בפרשה החמורה (חדשות 2 / באדיבות המשפחה)

 בית המשפט המחוזי בבאר שבע יכריע היום (א') האם עדן אוחיון רצח את גדי ויכמן ז"ל - זאת לאחר שהעיר לו ולחבריו על רעש שהקימו בשעת לילה מאוחרת לפני כשנתיים, בשכונת נווה זאב בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה אירע בליל 5 במאי 2012, אז ויכמן ז"ל ואשתו ביקשו מספר פעמים מחבורת נערים שישבה מתחת לביתם והרעישה, לשמור על השקט. בתגובה, השיבו הנערים - ובהם גם אוחיון, בדברי הקנטה קשים נגד ויכמן ואשתו. כתוצאה מכך, ירד ויכמן מביתו לקבוצת הנערים.

כתב האישום שהוגש נגד אוחיון מגולל את ההתרחשויות שהובילו לרצח: ויכמן ניגש ראשון לאוחיון ונגח בפניו. אוחיון נסוג אחורה כשהוא מדמם משפתיו, אך שלף מיד סכין מטבח שהייתה ברשותו - ונעץ אותה בעוצמה בלבו של ויכמן. הוא התמוטט - ומותו נקבע במקום.

"ראיתי מול העיניים שזה היה רצח"

תחילה טען אוחיון להגנה עצמית וסיפר לחוקרים שדקר את ויכמן ז"ל לאחר שהאחרון נגח בו. למרות גרסתו, הוחלט להאשימו בעבירת רצח. בנוסף נאשם אוחיון בהחזקת סכין שלא כדין, שיבוש מהלכי משפט, והדחה בחקירה.

מי שטענה מתחילת הפרשה לרצח, היא אלמנתו של גדי, מיכל ויכמן: "זה משהו שראיתי מול העיניים והאמנתי עד הרגע הזה שזה רצח. רציתי ושמחתי לראות שזה רצח בכתב האישום, ככה שזה באמת יצא לאור והצדק הוכח. למרות שזו רק תחילת הדרך, זו הקלה עצומה".

סמוך להגשת כתב האישום נגד אוחיון, התנצלה אמו על המעשה וגוננה על בנה: "הוא בכלל לא מפלצת, הוא ילד שנקלע גם לסיטואציה הזאת", אמרה. "זה בית נורמטיבי, אנחנו לא מכירים את הפשע. אם המשטרה הייתה מגיעה למקום ומפזרת את כל מה שהיה, אז זה ברור מאליו שאולי זה גם היה מציל חיים. אנחנו משתתפים בצער המשפחה, ומבינים את הכאב שלה. אבל אני כואבת, מאוד. זה בסך הכל ילד".