עדות זקן נגד אולמרט נחשפת: סיגרים, טיסות וכסף מזומן

מפרשת טלנסקי לראשון-טורס ועד מעטפות הכסף: לאחר שהפרקליטות לא אישרה להפוך אותה לעדת מדינה, שולה זקן חושפת בפני מקורביה את עדותה במשטרה, שמציגה לכאורה התנהלות פלילית של רה"מ לשעבר אולמרט. מצוות ההגנה של אולמרט נמסר: "אסופה של שקרים"

שולה זקן, ארכיון (חדשות 2)

בשעות שאחרי החלטת הפרקליטות שלא להפוך אותה לעדת מדינה, שולה זקן מביעה פליאה - ומספרת למקורביה לראשונה מה המידע שמסרה נגד אולמרט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרשת טלנסקי העידה השבוע זקן בפני חוקרי המשטרה כך: "הכסף של טלנסקי לא היה קופה פוליטית כמו שאולמרט אומר, זו הייתה קופה פרטית. מהקופה הפרטית הזו הוא קנה חליפות, עטים, סיגרים, נסע לחוץ לארץ. פעם אחת שילמנו מהקופה הזו על כנס פוליטי, אבל הכסף הזה היה כולו לצרכים אישיים. אני אומרת את זה למדינה - והם לא עושים עם זה כלום? המעטפות האלה היו מקור של כסף מזומן. אפשר לראות שכל התשלומים באוניברסיטה של הילדים שלו שולמו במזומן. מאיפה? כל הסיגרים שולמו במזומן. והוא הרי מעשן כל יום 2-3 סיגרים, כל אחד אולי מאה דולר, לא יודעת כמה, מאיפה הוא קנה אותם? מאיפה אוסף העטים הענק שלו? מאיפה החליפות? הכול במזומן, מהמזומנים האלה של טלנסקי. והוא עוד אומר שזו קופה פוליטית".

בפרשת ראשון-טורס מסרה זקן את הגרסה הבאה: "אני אומרת לכם שבראשון טורס הוא ראה את כל הנסיעות, לא רק נסיעה אחת. הוא נתן לנו את ההוראות לעשות מימונים כפולים, ועל המימון הזה והיתרות האלה כל בני המשפחה נסעו. החוקרים שמעו ממני את כל זה השבוע".

לדבריה, "תיארתי לחוקרים איך הוא ראה בזמן אמת כל נסיעה, על השולחן. הוא אמר בעדות שהוא לא ראה את זה מצטבר, הוא ראה כל פרט לבד, אבל זה לא נכון. היינו שמים לו על השולחן הצעות של חמישה ארגונים, הכול על השולחן ביחד, ואז הוא אמר: מפה תיקחו מחיר מלא, מפה תיקחו 1,500 דולר, מפה אל תיקחו כלום. הוא עשה חישוב, לקח נייר כדי לראות כמה זה יוצא לו, כי היה לו חשוב שהילדים ועליזה וכל מי שרוצה לנסוע - גם יוכל לנסוע. וכך גם נוכל לדרג אותו למחלקה ראשונה. אז להגיד שהוא לא יודע? אם זה לא מספיק, אני לא יודעת מה מספיק".

מילה כנגד מילה, זקן ואולמרט (חדשות 2)

זקן על ההחלטה: "טמבלים, למה אתם מוותרים עלי?"

על פרשת הולילנד אמרה לחוקרים: "הוא ביקש מדכנר לעזור ליוסי. דכנר צלצל ואמר לי: תגידי לאולמרט שבה שהוא ביקש ממני, בוצע. אמרתי לו. מה קורה פה? אני יושבת שלוש פעמים בשבוע בבית משפט על תיקים שהם לא שלי. הוא לוקח זיכוי ואני לוקחת הרשעה? מה זה, הכול מתהפך?"

לשאלה האם הציגה ראיות לחוקרים מספרת זקן למקורביה: "אין לי ראיות, מה אני, דכנר? אני חשבתי שזה יגיע למצב כזה? אני באתי רק כי אולמרט ועורכי דינו טוענים שאני השקרנית ואני המושחתת, רק לכן פתחתי את הפה. אחרת לא הייתי מדברת. שבע שנים לא דיברתי. אז יש לי ראיות שאני אוספת שלושים שנה אחורה? מה פתאום. אבל יש את היומנים שלי, למשל. אני רוצה להסביר לשופט את היומנים שלי, הם לא נותנים לי. הם כאילו רוצים לעשות כבר 'וי'".

כמו כן אמרה השבוע זקן בחקירת המשטרה, שהשיטה החלה עוד בשנות השמונים: "עוד בפרשת החשבוניות הפיקטיביות של הליכוד ב-88' הוא אמר לי להגיד שאני טעיתי. הייתה פרשה שבה כרטיס של עליזה אולמרט שולם, והוא אמר לי להגיד שזה אני. כך אמרתי. זה התחיל כבר אז. הראיתי לחוקרים שהשיטה קיימת משנת 88'".

על ההחלטה לא להפוך אותה לעדת מדינה אמרה זקן: "אני לא מבינה מה העצלנות הזו של המדינה, זה רק עניין של זמן? אין להם זמן לפתוח את התיקים מחדש? מה הקטע הזה? הם לא רוצים לפתוח שוב את טלנסקי? שוב את ראשון טורס? למה? אין להם זמן לבזבז? או אולי הם מרגישים שהם הולכים להרשיע אותו בכל מקרה, והם לא צריכים אותי? טמבלים, למה אתם מוותרים עליי, על העדות שלי? הרי כל הדרך רק רציתם לשמוע אותי. הנה אני, תקשיבו לי, אני באה ביוזמתי, אתם לא מבקשים ממני אפילו. איפה כל התנועה לאיכות השלטון ותנועת אומץ שיעשו בלגן? סיפקתי פה מספיק חומר כדי להסתכל על הראיות מחדש".

"מאוד הצטערנו לשמוע על הדברים מפני שאנחנו סבורים שהאינטרס הציבורי מחייב את חשיפת הדברים כולם", אמר לחדשות 2 Online פרקליטה של זקן, עו"ד עפר ברטל. "אנחנו לא חושבים שיש חשיבות לשלב שבו נמצא המשפט מבחינה ציבורית. זה לא מעלה ולא מוריד אם משפט יתארך בעוד חודשיים-שלושה, במיוחד כאשר מדובר במשפט שנשמע בצורה כל כך מהירה. ראוי היה שההחלטה תקדש את האמת יותר מאשר את הפרוצדורה".

התנועה לאיכות השלטון: "הפרסומים מציירים תמונה קשה ביותר"

בתנועה לאיכות השלטון לא נשארו אדישים לפרסום אודות עדותה של זקן בחדשות 2 Online, ואמרו כי "הפרסומים בדבר עדותה מעלים חשדות חמורים ביותר כנגד מר אהוד אולמרט בכל מישורי התנהלותו הפרטית והציבורית, ומציירים תמונה קשה ביותר של חשדות לשחיתות מתמשכת, תוך שהתל לכאורה עשרות שנים ברשויות אכיפת החוק".

"התנועה מצרה על כך שהעדות ניתנה בשלב מאוחר כל כך של ההליך המשפטי", הבהירו. "עם זאת אסור להתעלם ממנה, ויש לעשות כל מאמץ לברר את החשדות הקשים ולהגיע לחקר האמת בעניין".

"צל כבד על אמון הציבור". אולמרט (חדשות 2)
"אהוד אולמרט הינו איש ציבור, ראש הממשלה לשעבר, שעדיין מעורב בפוליטיקה הישראלית ובכלכלה הישראלית", הדגישו בתנועה לאיכות השלטון. "ככל שהחשדות החמורים אכן נכונים הרי שהם מטילים צל כבד על אמון הציבור ברשות המבצעת. החשדות, לכאורה, שהועלו שופכים אור על החלטות שונות שקיבל אולמרט במשך השנים ויש בהם כדי להשפיע השפעה ממשית על סוגיית סיכוייו להתמודד בעתיד על אמון הציבור".

מצוות ההגנה של רה"מ לשעבר אולמרט נמסר בתגובה: "מדובר באסופת שקרים מרושעים שגם הפרקליטות לא האמינה להם ודחתה אותם על הסף. גב׳ זקן הודתה בבית המשפט בתל אביב כי עד המדינה, אותו כינתה ׳אהובי׳, העביר לה במסגרת יחסיהם מאות אלפי שקלים לרכישת ביתה, רהיטים, תכשיטים וחסכונות לילדיה. זאת מציאות עצובה שבינה לבין מר אולמרט אין ולא היה דבר וחצי דבר. כעת, במטרה למלט עצמה מאימת הדין, נעשה צעד המעיד יותר מכל על מצוקה. למרות זאת, גם כעת, אין בכוונתנו להתנצח עם גב׳ זקן ולהתעמת עמה פומבית".