נוסע חרדי שכינה את "נערת ישראל" פרוצה באוטובוס הורשע בהטרדה מינית

לפני יומיים הוכתרה דורון מטלון בת ה-20 ל"נערת ישראל". הבוקר היא התבשרה כי הנוסע החרדי שדרש ממנה לעבור לחלק האחורי של האוטובוס וכינה אותה "פרוצה", לאחר שנאבקה על זכותה להישאר במקומה – הורשע בהטרדה מינית והתנהגות פסולה בציבור

דורון מטלון (ערוץ 2)

בית משפט השלום בירושלים הרשיע הבוקר (ה') את שלמה פוקס בהטרדה מינית והתנהגות פסולה בציבור, לאחר שהשפיל לפני שנתיים את דורון מטלון, חיילת צה"ל באותו הזמן, וכינה אותה "פרוצה". מטלון הוכתרה שלשום ל"נערת ישראל" בטקס מלכת היופי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדצמבר 2011 נסע פוקס ב"קו מהדרין" של חברת אגד בירושלים. באותו האוטובוס, בו נהוגה הפרדה בין מקומות ישיבה לנשים וגברים, עמדה גם החיילת דורון מטלון, כשאחת הנוסעות ביקשה להתקדם לחלק הקדמי.

הנאשם, חרדי תושב ירושלים, פנה אליה ואמר כי אישה לא צריכה לעבור קדימה ודרש ממנה לחזור לחלק האחורי של האוטובוס. במקביל, הורה גם למטלון לחזור לחלק האחורי. זו סירבה והשיבה לפוקס כי מקומן של נשים אינו מוגבל, והוא בתגובה צעק לעברה לעיני כולם: "פרוצה, פרוצה, פרוצה, אין לך כבוד. את עומדת בין אברכים וזו בושה". החיילת המבועתת פרצה בבכי ופנתה לעזרת מבקרי אגד שהזעיקו את המשטרה.

במהלך משפטו נשאל פוקס נדוע השתמש באותו כינוי גנאי והשיב: "זה היה ספונטיני. היא תקפה אותי ואמרה לי שהיא תעמוד איפה שהיא רוצה. היא תעשה מה שהיא רוצה. אמרתי מה את מתערבת פרוצה. אולי היה עדיף לומר חצופה". בנוסף טען כי המתלוננת מעוניינת בפרובקציה.

"נערת ישראל" (חדשות 2)
"אין הצדקה לכינויים משפילים"

השופטת חגית מאק-קלמנוביץ דחתה את הסבריו. "גם אילו הייתי מקבלת את טענות הנאשם, הרי שהעובדה שהמתלוננת התערבה בוויכוח או הביעה דעה אינה מצדיקה לכנות אותה בכינויים משפילים, ודאי כאשר הנאשם אמר אותם כביטוי להשקפת עולם ולא מתוך עלבון בלהט הוויכוח", כתבה.

עוד פסקה השופטת כי כינויה של מטלון במילה פרוצה מתייחסת למינה כאישה, כמו גם הדרישה כלפיה לעבור לחלק האחורי של האוטובוס, המיוחס לנשים. "אין מחלוקת לגבי היותו של הנאשם מודע לתוכן דבריו ולמשמעותם", הוסיפה ופסקה כי לאור כך ניתן לקבוע כי מתקיים גם היסוד הנפשי הנדרש לעבירה של הטרדה מינית.