עם אקדח פלסטיק ופתק: כמה קל לשדוד בנק?

יעקב אלקיים, חסר בית שהורשע בשוד סניף בנק בבת ים, נשלח לרצות עונש מאסר בן 26 חודשים. בתיעוד השוד הוא נראה נכנס לסניף, מגיש לכספרית פתק שבו כתוב: "זה שוד, את הכסף", לוקח את השלל - ונמלט. כך זה נראה

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ד') 26 חודשי מאסר על יעקב אלקיים, חסר בית ששדד סניף בנק "מרכנתיל" ברחוב יוספטל בבת ים בחודש אוגוסט בשנה שעברה. מהתיעוד שנקלט במצלמות האבטחה ניתן לראות כיצד הוא נכנס אל הסניף, מאיים על הכספרית עם אקדח פלסטיק - ונמלט עם השלל. הוא נעצר לאחר חקירה במרחב איילון של המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנאשם נכנס לסניף הבנק כשהוא חובש כובע מצחייה, מרכיב משקפי שמש ומצויד בפתק עליו רשם קודם לכן: 'שוד, את הכסף, אני עם נשק'", תיאר גזר הדין את מהלך האירועים. "הנאשם, שהחזיק במכנסיו אקדח פלסטיק, ניגש לפקידת הבנק ואיים עליה בכך שמסר לה את הפתק וכן הרים את חולצתו כדי שתראה את האקדח שהציץ ממכנסיו".

הפקידה, שסברה כי מדובר באקדח אמיתי, מסרה לו 21 אלף שקלים. בעת מסירת הכספים הוא צעק לעברה: "תביאי את הכל. שקט, שקט". לאחר מכן יצא מהסניף עם הכסף והשליך בקרבת מקום את הפריטים ששימשו אותו לצורך השוד.

במסגרת הסדר הטיעון עם אלקיים הוא הודה בעובדות כתב האישום. בהחלטתה כתבה השופטת יהודית אמסטרדם כי "אין חולק על חומרת העבירה, וגם אם הרקע לביצועה הוא הצורך במימון צריכת סם - אין בכך כדי להקל עם הנאשם". בעקבות זאת, הוטל עליו עונש המאסר, יחד עם 18 חודשי מאסר על תנאי. השופטת התחשבה במצבו הכלכלי הקשה ונמנעה מלהטיל עליו קנס או פיצוי.