נהריה: רוכב אופניים הצמיד מטען לרכב - ונמלט

מצלמות האבטחה שהוצבו בשוק בנהריה תיעדו כיצד עבריין רכוב על אופניים חשמליים מצמיד מטען לג'יפ שחנה במקום. לאחר שביצע את המעשה, רוכב האופניים נמלט מהמקום ונתפס ע"י המשטרה כעבור מספר ימים יחד עם שותפו. חבלנים שהוזעקו למקום נטרלו את המטען באופן מבוקר. המשטרה: "אסון כבד נמנע"

בחודש שעבר עצרה המשטרה שני עבריינים תושבי נהריה בחשד שהניחו מטען מתחת לג'יפ בשוק הומה אדם בעיר. מצלמות אבטחה שהוצבו במקום תיעדו את אחד מהם, רכוב על אופניים חשמליים, מניח את המטען מתחת לרכב ולאחר מכן נמלט מהמקום. נגד השניים הוגשו כתבי אישום בגין מעורבות במעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית אירעה לפני כחודש בשוק פייסל, אחד השווקים הגדולים בצפון הארץ סמוך לנהריה. בשעות הבוקר המוקדמות תועד רכב מסוג מאזדה מעלה את אחד הנאשמים למכונית. אחרי שמכונית המאזדה החלה בנסיעה, נסע אחריה נאשם נוסף כשהוא רכוב על אופניים. לאחר נסיעה קצרה, הגיע רוכב האופניים למתחם השוק, שהיה באותה שעה עמוס בקונים ועובדים, והצמיד את מטען החבלה לג'יפ שחנה במקום.

אחד העובדים במקום החל לצעוק לאחר שהבחין ברוכב האופניים מצמיד את המטען לרכב. בעקבות כך, פתח הנאשם בריצה ונמלט מהזירה. כוח גדול של המשטרה סגר את האזור וחבלנים שהוזעקו למתחם נטרלו את המטען.

"הנאשמים חפים מפשע". עו"ד שפרלינג (חדשות 2)

כעבור כמה ימים נעצרו שני העבריינים בחשד שהיו מעורבים בהנחת המטען, לאחר שאחד מהם הסתתר בדירת מסתור בצפת. ביום חמישי האחרון, הוגש כתב אישום נגד השניים על ידי פרקליטות מחוז חיפה בגין הנחת המטען. עו"ד יהלי שפרלינג, שייצג את אחד הנאשמים, אמר כי "הנאשמים טוענים כי הם חפים מפשע".

"מדובר בצירוף מקרים". עו"ד שמעון (חדשות 2)

המשטרה: "המטען היה גורם למותם של חפים מפשע"

עו"ד שפרלינג הוסיף כי "התגובה שלנו למה שיוחס להם בכתב האישום תינתן בבית המשפט. בתיק הזה הראיות אינן ברורות ובבית המשפט הכל יתברר והשניים ישוחררו". עו"ד ציון שמעון, שמייצג אף הוא את הנאשמים אמר כי "מדובר בצירוף מקרים וחוסר מזל. העניינים האלה יתבררו בבית המשפט".

"חפים מפשע היו מתים". רפ"ק לחמיש (חדשות 2)

רב פקד ארז לחמיש, ראש מפלג פשיעה חמורה ביחידה המרכזית של מחוז חוף, אמר לחדשות 2 Online: "מדובר באירוע חמור שבו הניחו מטען חבלה מאולתר ומתוחכם". הקצין הדגיש כי "אילו לא היו מנטרלים את המטען הזה הוא היה גורם למותם של חפים מפשע ולנזק רב. בפעילות שלנו חשפנו גם התארגנות פלילית באזור חיפה ותפסנו חשודים עם מטען מוכן לשימוש".