לקראת עסקה? שולה זקן נחקרת במשטרה

במסגרת הניסיון להגיע להסכם בין שולה זקן לבין הפרקליטות, ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט זומנה לחקירה במשרדי יחידת להב 433 בלוד. אתמול פורסם בחדשות 2 כי זקן הסכימה להעיד נגד אולמרט ובתמורה תבקש המדינה לגזור עליה שנת מאסר על חלקה בפרשת הולילנד

שולה זקן נחקרת במשרדי המשטרה (חדשות 2)

מתקרבים להסכם? שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, נחקרת בשעה זו (ד') במשרדי יחידת להב 433 בלוד. החקירה מתנהלת במסגרת המהלך הנרקם, ולפיו זקן הביעה נכונות להעיד נגד רה"מ לשעבר בתמורה לכך שהמדינה תבקש לגזור עליה שנת מאסר אחת ותעניק לה מעמד של עדת מדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זקן התייצבה הבוקר לחקירה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה, וההערכה היא כי חקירתה לא תסתיים היום וכי זקן תידרש לשוב ולהתייצב לחקירה לפחות פעם אחת נוספת.

בתגובה לידיעה, מיהרו אנשיו של אולמרט לשוב ולטעון לחפותו. "לכל אורך המשפט עלתה תמונה ברורה אחת ויחידה - אולמרט לא קיבל מעולם שוחד כלשהו, לא משמואל דכנר, ולא מאף אדם אחר - תמונה זו לא תשתנה!", אמר אמיר דן, יועץ התקשורת של ראש הממשלה לשעבר. "הפרקליטות, אשר נמצאת במצוקה קשה, הולכת שבי אחרי אשליות והצהרות שווא שאין מאחוריהן דבר וחצי דבר".

עוד הוסיף דן כי בחקירתה של זקן מבקשת הפרקליטות לדחות את ההכרעה הקרובה בתיק. "בית המשפט הודיע כי הכרעת הדין בתיק תינתן תוך פחות מחודש. הפרקליטות מבינה היטב, כי משמעות החתימה על הסכם בשלב כה מאוחר, אם יאושר על ידי בית המשפט, היא דחיית ההחלטה בתיק זה בחודשים רבים מאד. רק פרקליטות החוששת מהחלטת בית המשפט בתיק, יכולה לקדם בשלב שכזה הסכם כה תמוה"

תעיד נגדו? זקן ואולמרט (קובי גדעון, פלאש 90)

אתמול פורסם בחדשות 2 כי זקן הסכימה להעיד נגד אולמרט בתיק הולילנד בתמורה לעונש מופחת של שנת מאסר. כעת עוברת ההחלטה האם לחתום על הסכם עם זקן לפרקליטות. תחילה ביקשו פרקליטיה כי לא יוטל עליה עונש מאסר כלל, אך נראה שהם השתכנעו וזקן הסכימה לדרישת הפרקליטות. "היא מוכנה לתת הרבה אבל הפרקליטות לא רוצה לסכן את התיק על הולילנד, הכדור בידיים של הפרקליטות", אמר גורם המקורב לזקן.

שלשום שברה זקן שתיקה ופרסמה בעמוד הפייסבוק שלה תגובה לפרשה. "זה לא סוד שבימים האחרונים ליבי נשבר ושמחת הלב הקטנה שעוד נותרה בי, גם היא כמעט כבתה", כתבה זקן. "עד שבאתם אתם, אנשים יקרים, בני משפחה, חברים ועמך - עם ברכות וחיזוקים שהרגשתי שיצאו מהלב והם אלו שחיזקו אותי באמונתי, השיבו לי את שמחת החיים ובדרך זו אני מבקשת להודות לכם ולברך כל אחת ואחד מכם שהקב"ה ימלא כל משאלות לבכם לטובה בבריאות, אושר, נחת, פרנסה טובה ובעיקר שמחה בלב וחיוך תמידי על הפנים".