הנאשם ברצח שלי דדון: "אני חף מפשע"

בשלב ההגנה במשפט הרצח עלה לראשונה הנאשם חוסיין חליפה, שטען כי ההודאה ברצח הוצאה ממנו בכוח על ידי חוקרי השב"כ. "הם משקרים, הופעל לעלי לחץ להודות", אמר על דוכן העדים. בני משפחתה של דדון הודיעו כי לא ינכחו בבית המשפט לשמיעת העדות. "לא מסוגלים לשמוע את הרוצח משקר ומכחיש" אמר בן דודה של דדון

חליפה בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

שלב ההגנה במשפט רצח הצעירה שלי דדון נפתח הבוקר (שלישי) ולראשונה עלה הנאשם חוסיין ח'ליפה לדוכן העדים. "אני חף מפשע, הם משקרים, הופעל עליי לחץ להודות", אמר ח'ליפה זמן קצר לפני שהחל הדיון. בני משפחתה של דדון בחרו שלא להגיע לדיון כדי, "שלא נצטרך להאזין לשקרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ח'ליפה הודה ושחזר את רצח הצעירה מעפולה, שעלתה על המונית בה נהג, אך בהמשך כפר באישומים נגדו וטען כי חוקרי השב"כ חילצו ממנו את ההודאה באמצעים פסולים. לפני שהחל הדיון הוא סירב להשיב לשאלות העיתונאים כיצד הוא מסביר שה-DNA שלו נמצא על אחת מציפורני המנוחה.

"עברו עליי הרבה דברים קשים - לחץ ואיומים מהשב"כ", אמר על דוכן העדים. "לא נתנו לי לישון שבעה או שמונה ימים. בהתחלה לא ידעתי במה אני חשוד, אמרו לי משהו על כנופייה. אחר כך האשימו אותי ברצח הבחורה, לא ידעתי מה שמה, לא הכרתי אותה. אמרתי להם שאני לא יודע. חוקרי השב"כ לא נתנו לי לישון, אמרתי להם שיתנו לי לישון והם לא ענו".

את ההודאה שמסר בחקירה הסביר כך: "אמרתי להם את זה כי איימו עליי שיהרסו את ביתי. 'נוציא את ההורים שלך מהבית', אמרו לי. משהו כזה. אמרתי להם אלף פעם 'לא אני, לא אני'".

שלי דדון ז"ל (פייסבוק)

"אני לא זוכר על איזו מונית עבדתי בתקופה האחרונה", טען ח'ליפה בעדותו, שבמהלכה הרבה לומר שאינו זוכר את הפרטים. גם כשהוצגה לו אחת מהמחברות שבהן ניהל רישומים של נסיעותיו כנהג מונית טען שאינו זוכר אם זה כתב ידו.

בחקירתו הנגדית הטיחה התובעת בח'ליפה את העובדה שלא טרח לציין בחקירותיו הראשונות שבעל תחנת המוניות נהג להחליף את המוניות שעליהן נהג.

היא עימתה אותו גם עם הודאתו שבמסגרתה אמר לחוקריו בבכי: "עשיתי מעשה רע לאנשים טובים שלא מגיע להם. אביה של הבחורה לא יסלח לי" ועם העובדה שבמהלך השחזור תיאר ח'ליפה את אופן השלכת מכשיר הסלולרי של דדון מהחלון הימני, המנוגד למקום ישיבתו במונית. על כל הפרטים הללו השיב הנאשם כי אינו זוכר.

בני משפחתה של דדון ז"ל הודיעו כי ייעדרו מהדיונים הקרובים כדי לא להאזין לשקרים של הרוצח. אסף שריד, בן דודה של דדון, אמר כי "אנחנו לא מסוגלים להיות בדיון ולשמוע את הרוצח משקר ומכחיש ולכן החלטנו לא להגיע לדיוני ההגנה. משפחתנו עוברת סבל עצום, אני מקווה שהמשפט יסתיים והרוצח לא יראה אור יום עד מותו".