למרות ביטול ההסכם: פרטי עד המדינה לא ייחשפו לעולם

סנגורו של עד המדינה הגיע לסיכום עם הפרקליטות שפרטיו של עד המדינה בפרשת הברנוער לא ייחשפו לעולם. מוקדם יותר נודע כי ההסכם עמו בוטל ויוגש נגדו כתב אישום. הסנגור הבהיר לפרקליטת מחוז ת"א כי מרשו ידרוש גמול אם ישתמשו בעדותו בעתיד

עד המדינה בפרשה (חדשות 2)

למרות שיוגש נגדו כתב אישום, ובוטל עמו ההסכם, סנגורו של עד המדינה הגיע לסיכום עם הפרקליטות שפרטיו של עד המדינה, לרבות שמו ופרטים מזהים נוספים לא יותרו לפרסום לעולם. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך פגישתו של סנגורו של העד, עו"ד יאיר רגב עם פרקליטת מחוז תל אביב, עו"ד נאווה שילר - הוא הבהיר בפניה, לאור ביטול ההסכם עם מרשו, כי אם בעתיד תבקש המדינה להשתמש בכל חלק של עדותו הוא ידרוש על כך גמול.

במקביל נודע שבמשטרה החלו ככל הנראה לחשוד באמינותו של העד, מיד לאחר בריחתו, לאחר שלטענתם הוא התחמק מלמסור פרטים על עניינים מסוימים, שלבסוף הובילו גם להחלטה להגיש נגדו כתב אישום בגין בידוי ראיות ושיבוש מהלכי משפט.

רגב טען בפני פרקליטת המחוז כי העד היה סוכן של המשטרה - ולכן הם לא יכולים לבוא בטענות אליו, שכן הם היו צריכים להתבסס על ראיות נוספות. הוא אמר לה כי אם הם יילכו למשפט, הם יאלצו "לחשוף את שיטות ההפעלה של העד", שכן לטענתו הראיות לא חד משמעיות. כתב האישום יוגש נגדו ככל הנראה ביום שני הבא, בעוד הצהרת תובע תתקיים ביום חמישי הקרוב. בשיחה עם חדשות 2 Online אישר רגב כי פרקליטת המחוז הבטיחה לו שהמדינה לא תחשוף את פרטיו לעולם.

עו"ד יאיר רגב (יח"צ)

ממשרד המשפטים נמסר היום כי לאחר שימוע שנערך בפני פרקליטת מחוז ת"א (פלילי) ולאור הסכמתו של הסנגור, הוחלט היום לבטל את הסכם המדינה עם עד המדינה בתיק הבר-נוער.

"אני סבור שמשטרת ישראל לא יכולה להסתתר מאחורי עד בעייתי, שמלכתחילה אסור היה לה להסתמך עליו", אמר רגב לאחר הפגישה עם הפרקליטות. "יש לי חשש שהחוקרים מיהרו כמוצאים שלל רב אחרי גרסת אדם שלא היה במקום האירוע ומסוכן היה לבסס את הראיות בתיק הדגל על דבריו ועל פעולותיו. אני מפציר במשטרת ישראל שלא לזנוח את הטבח במועדון הברנוער ולהמשיך בחקירה".

כזכור, בשבוע שעבר שוחרר חגי פליסיאן, מי שנאשם בירי הקטלני במועדון הנוער הגאה לפני כארבע שנים, למעצר בית, וזאת בעקבות ההתפתחויות האחרונות בחקירת הפרשה. להחלטה לבטל לחלוטין את האישום נגד פליסיאן, אם תתקבל, יהיו משמעותיות דרמטיות מאחר ולא ניתן יהיה להעמידו לדין בשנית, גם אם בעתיד יצטברו נגדו ראיות חדשות ומשמעותיות.