שולה זקן הסכימה להעיד נגד אולמרט ולרצות שנת מאסר

ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר מסכימה לדרישת הפרקליטות להעיד נגד אולמרט בתמורה לעונש מופחת של שנת מאסר בלבד על חלקה בפרשת הולילנד. כעת צריכה הפרקליטות להחליט האם לחתום עמה על ההסכם. "הכדור בידיים של הפרקליטות", אמרו מקורביה

בקרוב העדות? זקן ואולמרט (פלאש 90)

במשך שנים ארוכות היא הייתה האישה המקורבת ביותר לאהוד אולמרט. היא ליוותה את הקריירה הפוליטית שלו כמעט מתחילתה, וכעת שולה זקן עלולה להיות זו שתשים לה סוף. ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר הסכימה להעיד נגדו בתיק הולילנד בתמורה לעונש מופחת של שנת מאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעת, עוברת ההחלטה האם לחתום על הסכם עם זקן לפרקליטות. תחילה ביקשו פרקליטיה כי אם תעיד נגד אולמרט לא יוטל עליה עונש מאסר כלל, אך נראה שהם השתכנעו וזקן הסכימה לדרישת הפרקליטות - עונש מאסר בפועל של שנה בגין חלקה בפרשת הולילנד. "היא מוכנה לתת הרבה אבל הפרקליטות לא רוצה לסכן את התיק על הולילנד, הכדור בידיים של הפרקליטות", אמר גורם המקורב לזקן.

אתמול שברה זקן שתיקה, ופרסמה בעמוד הפייסבוק שלה תגובה לפרשה. "זה לא סוד שבימים האחרונים ליבי נשבר ושמחת הלב הקטנה שעוד נותרה בי, גם היא כמעט כבתה", כתבה זקן. "עד שבאתם אתם, אנשים יקרים, בני משפחה, חברים ועמך - עם ברכות וחיזוקים שהרגשתי שיצאו מהלב והם אלו שחיזקו אותי באמונתי, השיבו לי את שמחת החיים ובדרך זו אני מבקשת להודות לכם ולברך כל אחת ואחד מכם שהקב"ה ימלא כל משאלות לבכם לטובה בבריאות, אושר, נחת, פרנסה טובה ובעיקר שמחה בלב וחיוך תמידי על הפנים".

זקן בבית המשפט, ארכיון (פלאש 90)

"אם אפתח את הפה - חבל לאולמרט על הזמן"

בשבוע שעבר אמרה זקן בשיחות עם מקורביה כי היא חשה מושפלת ושוקלת לשתף במידע הרב שברשותה. "אם אני אפתח את הפה, חבל על הזמן, אולמרט יישב בכלא", אמרה למקורבים, "אני לא אמרתי עליו את המילה מושחת, עד שהוא לא טען שאני כזאת. אדבר על כל מה שיש, אולי גם על דברים אחרים שטרם ידועים. הרי לא עשיתי מעולם דבר בלי הוראה שלו. בניגוד אליו, אני גם שמרתי על הברית והחברות עד לרגע האחרון".

זקן ניסתה להסביר לסביבתה מה הוביל אותה אל נקודת השבירה. "שכבתי בשבילו על הגדר שנים", טענה, "שתקתי בחקירות ,לקחתי אחריות, אבל יש גבול. לאחרונה עורך דינו, רועי בלכר, האשים אותי בשקר. בשלב הזה כבר ראיתי לאן זה הולך, שרוצים להפיל עליי הכל. המסר הועבר לכולם, גם לאולמרט. אחר כך אולמרט הגיש סיכומים, שבעצם הפילו עליי עוד תיק. אין גבול לדרך שבה הוא ניסה להוציא את עצמו מהסיפור, ולא ראה אף אחד אחר".