הפרקליטות בדרך לביטול הסכם עד המדינה בפרשת הברנוער

בעקבות החשד שלפיו בדה ראיות, יוזמן בקרוב עד המדינה לשימוע מיוחד בפרקליטות, שבו ייאמר לו כי ההסכם איתו עומד בפני ביטול. במקביל, טרם התקבלה החלטה באשר להמשך הצעדים נגד חגי פליסיאן

בדרך לביטול ההסכם, ארכיון (חדשות 2)

התפתחות דרמטית נוספת בפרשת הברנוער: פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה הערב (ב') לפרקליטו של עד המדינה כי היא שוקלת לבטל את ההסכם עמו, בכפוף לשימוע שייערך לו בפני פרקליטת המחוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה התקבלה בעקבות הפרות שביצע לכאורה העד, שנחקר בשבועיים האחרונים בחשד שבדה ראיות שהובילו למעצרו ולהגשת כתב אישום נגד חגי פליסיאן. השימוע צפוי להתקיים במועד קרוב שטרם נקבע. במקביל מבהירים בפרקליטות כי עוד לא התקבלה החלטה באשר להמשך ההליך המשפטי נגד פליסיאן.

פרקליטו של העד, עו"ד יאיר רגב מסר בתגובה כי "מדובר בהתנהגות מוזרה ולא הוגנת מאחר ולא מאפשרים לעד המדינה להתגונן כראוי ולקבל את פירוט הנימוקים מדוע קיבלו החלטה חד צדדית על ביטול ההסכם. המבחן להפרת התחייבות העד כלפי המדינה הוא מבחן איכותי. ורק לאחר קבלת כל המידע ניתן להיערך כראוי לתגובה. לא ברור מה החיפזון".

חופשי, חגי פליסיאן (פלאש 90)

כזכור, בשבוע שעבר הורה בית המשפט לשחרר את פליסיאן, מי שנאשם בירי הקטלני במועדון הנוער הגאה לפני כארבע שנים, למעצר בית, וזאת בעקבות ההתפתחויות האחרונות בחקירת הפרשה.

להחלטה לבטל לחלוטין את האישום נגד פליסיאן, אם תתקבל, יהיו משמעותיות דרמטיות מאחר ולא ניתן יהיה להעמידו לדין בשנית, גם אם בעתיד יצטברו נגדו ראיות חדשות ומשמעותיות.

במשטרה יש עדיין מי שסבורים כי פליסיאן הוא הרוצח והחליטו כי החודש שבו יעביר במעצר בית יהיה "הפוש האחרון" להשגת ריאיות מפלילות נגדו. החוקרים הצהירו שבכוונתם לזמן את פליסיאן לכמה חקירות שיידרש - אפילו בכל יום אם צריך - אך בכפוף לאישורו של סניגורו, עו"ד משה יוחאי, כפי הנדרש על פי חוק.