נהג תחת השפעת סמים - וזוכה מכל אשמה

למרות שבית המשפט קבע כי גבר נהג בחדרה תחת השפעת סמים, הוא זיכה אותו מכל אשמה. הסיבה: החיפוש המשטרתי נעשה ללא חשד כי בוצעה עבירה, ומבלי שהוסברו לחשוד זכויותיו

למרות שעישן סמים ונהג - זוכה (אילוסטרציה (חדשות 2)

בית משפט השלום לתעבורה בחדרה זיכה מכל האישומים גבר שנהג תחת השפעת סמים - בגלל שהראיות נגדו הושגו בחיפוש לא חוקי בו לא הוסברו לא זכויותיו על ידי המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגבר נהג ברכבו בחדרה בשנת 2008 כשלצדו אדם שהיה מוכר למשטרה מתחום עבירות הסמים. שוטר שזיהה את הנוסע ברכב עיכב את השניים, וביצע חיפוש ברכב שם נמצא כלי לעישון סמים (באנג) וסם מסוג קנאביס. הנהג הובא לבית החולים לביצוע בדיקות דם ושם נמצא כי הוא אכן נהג תחת השפעת סמים.

עו"ד ניבה נקש (יח"צ)

עורכת דינו של הנאשם, ניבה נקש, טענה כי לא הוסברו לו זכויותיו, למשל העובדה שהוא יכול לסרב לחיפוש ברכבו כך שהוא למעשה לא נתן הסכמה מודעת לחיפוש והראיות שצצו במהלכו הושגו שלא כדין. בנוסף, האדם שמוכר למשטרה מתחום הסמים היה הנוסע ברכב ולא הנהג, כך שלא היה לשוטרים חשד סביר כי הוא ביצע עבירה כלשהי לפני שעצרו אותו.

השופט קיבל את הטענות וזיכה את האיש מכל אשמה. "המסר של בית משפט בהכרעת הדין חד וברור- לא תשמש ראיה לחובתו של נאשם בפלילים אם אותה ראיה הושגה על ידי המשטרה באמצעים פסולים ובניגוד להוראות החוק", הדגישה עורכת הדין. "גם המשטרה כפופה להוראות חוק ועליה לקיימן, שאם לא כן - עשויים הישגיה להפוך לכישלונותיה".