הכרעת דין במשפט הולילנד - בסוף החודש

אחד המשפטים המדוברים בתולדות המדינה מגיע לרגע ההכרעה: השופט דוד רוזן יפרסם את הכרעתו במשפט הולילנד ב-31.3. אהוד אולמרט, שולה זקן, הלל צ'רני ונאשמים נוספים יגיעו לאולם וישמעו האם יזוכו או יורשעו בפרשה

אולמרט וזקן (קובי גדעון, פלאש 90)

השופט דוד רוזן מבית המשפט המחוזי בתל אביב הודיע הבוקר כי יקריא את הכרעת דינו במשפט הולילנד ב-31.3 בשעה 9:00 בבוקר. כל הנאשמים, בראשם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, נדרשו להתייצב באולם בית המשפט כדי לשמוע את הכרעתו של השופט. מי שלא יגיע - ייעצר על פי חוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה, שנחשפה בשנת 2010, הביאה לכתבי אישום נגד שורת יזמי נדל"ן ובכירים בעיריית ירושלים בחשד לשוחד. בין היתר הוגשו כתבי אישום נגד אולמרט, ראש לשכתו לשעבר שולה זקן, ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי ואיש העסקים הלל צ'רני.

רגע לפני הכרעת הדין, מוסיף להתנהל משא ומתן בין הפרקליטות לבין עורכי דינה של שולה זקן בעניין עסקת טיעון אפשרית, על רקע הקרע ביחסיה עם אולמרט. זקן חשה שאולמרט בגד בה בעדותו. לדבריה, אם תדבר - אולמרט יורשע וייאסר.

סניגורה של זקן, עו"ד עופר ברטל, המשיך את הקו התקיף שביטאה לאחרונה זקן נגד מנהלה לשעבר והבהיר כי במסגרת תפקידה, היא עשתה את המוטל עליה ולא יזמה מעשים הנגועים בשחיתות. "התפקיד היחיד של זקן היה לעשות את מה שאולמרט אומר", הסביר. "היא קמה בבוקר אולמרט והלכה לישון אולמרט. הוא לקח אותה אליו כשהייתה בת 16 ומאז היא עשתה הכל כדי לפאר את ידיו".

לדברי עו"ד ברטל, ייתכן וזקן עשתה מעשים פליליים ואפילו הפרת האמונים, אך על מעשיה חל חוק ההתיישנות. "היא לא לקחה שוחד", קבע.

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, מסר בתגובה: "מר אולמרט הדגיש מהיום הראשון שבו פורסמה פרשת הולילנד, כי מעולם, באף דרך, בשום צורה ואופן לא קיבל שוחד מדכנר או ממישהו אחר".