מסתמן הסדר טיעון עם פינטו - ארביב ייחקר באזהרה

בישיבה מכרעת אצל היועץ המשפטי לממשלה יוכרע האם יאושר המתווה לעסקת טיעון עם הרב פינטו. לפי המתווה פינטו יואשם בניסיון לשחד את ברכה ושאר הסעיפים יימחקו. בתמורה – תתאפשר חקירתו של ארביב

ייחקר עוד השבוע? ארביב (חדשות 2)

צומת מרכזי בפרשת הרב והניצב: מחר (ב') תתקיים ישיבה מכרעת אצל היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שייצטרך לאשר מתווה של הסדר עם הרב פינטו. אם יאושר ההסכם, ייתכן ומנשה ארביב ייחקר באזהרה עוד השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על המתווה עמלו בשבועות האחרונים פרקליט המדינה שי ניצן ופרקליטי הרב פינטו, עורכי הדין אלי זוהר, רועי בלכר ומשה מזור. לפי העסקה, כתב אישום יוגש נגד הרב פינטו וממנו יימחקו כל הסעיפים הנלווים, למעט הסעיף המרכזי - ניסיון לשחד את תת ניצב אפרים ברכה.

המשמעות היא כי מכתב האישום, שהתכוונו להגיש נגד הרב, יימחקו הסעיפים של סחיטה באיומים, הדחה בחקירה, איומים על קצין משטרה וניסיון לשחד קצין משטרה נוסף. בתמורה, כבר בשלב הראשון, הפרקליטים של פינטו יאפשרו למחלקה לחקירות שוטרים לחקור את ארביב באזהרה.

עוד לפי ההסדר, הפרקליטות תתחייב לא לדרוש מאסר לרב פינטו, בהנחה שיוגש נגדו כתב אישום והוא יורשע. הסנגורים של הרב ייתבקשו להסתפק במאסר על תנאי.

בסיום חקירתו של ארביב תגבש המחלקה לחקירות שוטרים החלטה - האם להגיש נגדו כתב אישום ובאיזה סעיף? אם בסופו של דבר יוחלט להגיש נגד הניצב לשעבר כתב אישום בגין עבירות פליליות של מרמה והפרת אמונים או קבלת שוחד, אז יחליט היועץ המשפטי לממשלה אילו הקלות נוספות יוענקו לרב פינטו.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "אנחנו לא נוהגים להתייחס למשא ומתן, אם היה או לא היה - בין הסניגוריה לתביעה".