אביו של הנער שנרצח ברחובות עתר לבג"ץ: "איפה הצדק?"

איציק מואטי, אביו של אורגיל ז"ל, יצא למאבק נגד עסקת הטיעון עם נער שהורשע בסיוע לרצח ונידון לשישה חודשי עבודות שירות. הוא עתר לבג"ץ - שלא דחה את העתירה על הסף וידון בה בהרכב שלושה שופטים. "אנחנו לא ישנים", אמר לחדשות 2 Online

אורגיל מועטי ז"ל (פייסבוק)

איציק מואטי, אביו של אורגיל ז"ל שנרצח לפני כשנתיים ברחובות, עתר לבג"ץ נגד עסקת הטיעון שאושרה עם אחד הנאשמים במעשה, שהורשע בסיוע לרצח. בג"ץ לא דחה את העתירה על הסף, והוא ידון בה בהרכב של שלושה שופטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לפני כחודש וחצי אישר בית המשפט המחוזי בלוד את הסדר הטיעון עם הנער שהורשע בסיוע לאחר מעשה לרצח. משפטם של שני הנאשמים ברצח עצמו עדיין לא הסתיים.

"אנחנו לא ישנים מאז פסק הדין הזה", סיפר מואטי לחדשות 2 Online. "איפה הצדק? הבן אדם תכנן רצח, הוציא אותו לדרך, חימש אותם בסכינים, הוביל אותם לבן שלי - והוא לא יישב בכלא יום אחד".

לדברי מואטי, עורכי דין רבים עימם התייעץ המליצו לו שלא לעתור נגד הסדר הטיעון משום שסברו כי העתירה תידחה על הסף. "אמרתי להם שאני רוצה לנסות, וברוך השם יש החלטה של סגן הנשיא לדון בהרכב של שלושה שופטים", סיפר. עו"ד אחד, דניאל גינת, תמך בו וסייע לו בהגשת העתירה.

הנער אורגיל מואטי נדקר למוות בחודש מאי 2012 ברחובות. הוא היה אז בן 17 וחצי. שלושה נערים רדפו אחריו, הפילו אותו על הקרקע ודקרו אותו בכל חלקי גופו. לאחר מכן נמלטו מהמקום.