פרשת הברנוער: עד המדינה הודח מתכנית ההגנה

אחרי שפורסם במהדורה המרכזית על הכוונה להדיחו, זומן עד המדינה בפרשה לשימוע בפני ראש התכנית שהודיע לו כי הוא אינו חלק ממנה עוד. פרקליטו: "מדובר במהלך לא חוקי"

הודח מהתכנית. עד המדינה (חדשות 2)

אחרי שחרורו למעצר בית של חגי פליסיאן - עד המדינה מודח מהתכנית להגנת עדים: היום (ה') נקרא העד לשימוע בפני ראש התכנית להגנת עדים, שבו הודיעו לו כי לא ייקח בה חלק יותר. באופן כמעט מיידי הגיעו אנשי המשרד לביטחון הפנים ופינו את חפציו מדירת המסתור שבה התגורר והעבירו אותם למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך היום, חוקרי משטרת ימ"ר תל אביב ערכו חיפוש בדירה בניסיון למצוא ראיות נוספות שיוכלו לחזק את התיק חגי פליסיאן או לחזק את התיק נגד עד המדינה, שנחשד בשיבוש ובידוי הראיות. פרקליטו של העד, עו"ד יאיר רגב, אמר כי "מדובר במהלך שהוא לא חוקי" וציין כי לא איפשרו למרשו להיפגש עם עורך דין טרם השימוע.

עו"ד יאיר רגב (יח"צ)

בשבוע שעבר פורסם במהדורה המרכזית כי מקור בכיר במשרד לביטחון הפנים אמר כי בצעד חריג יוצא עד המדינה בפרשה מהתכנית להגנת עדים. במשרד לביטחון הפנים אישרו את הדברים.

משמעות המהלך, שנעשה לראשונה בישראל מאז הוקמה התכנית להגנת עדים, היא כי מעתה ואילך המדינה לא תגן עוד על העד. כמו כן, לא תישא המדינה באחריות לביטחונו וישללו ממנו התנאים שלהם הוא זכאי במסגרת התכנית.