זקן: "אם אפתח את הפה אולמרט יישב בכלא"

יד ימינו ואשת סודו של אולמרט במשך שנים ארוכות, שמעורבת במשפטים שבהם מסובך גם רה"מ לשעבר - לא מוכנה לשתוק עוד. ראש הלשכה לשעבר אמרה למקורביה: "שכבתי על הגדר בשביל שנינו, לכולם ברור שאני הקורבן"‎

זקן לא מוכנה עוד לשתוק (איתי נדב, mako)

ראש לשכתו לשעבר של אולמרט לא מוכנה עוד לשמור על שתיקה. בשיחות עם מקורביה אמרה שולה זקן דברים, שהקפידה לשמור לעצמה בשנים האחרונות, בין הפיתולים של שלל תיקי אולמרט ועתה הם יוצאים אל האור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אם אני אפתח את הפה, חבל על הזמן, אולמרט יישב בכלא", אמרה למקורבים, "אני לא אמרתי עליו את המילה מושחת, עד שהוא לא טען שאני כזאת. אדבר על כל מה שיש, אולי גם על דברים אחרים שטרם ידועים. הרי לא עשיתי מעולם דבר בלי הוראה שלו. בניגוד אליו, אני גם שמרתי על הברית והחברות עד לרגע האחרון".

זקן ניסתה להסביר לסביבתה מה הוביל אותה אל נקודת השבירה. "שכבתי בשבילו על הגדר שנים", טענה, "שתקתי בחקירות ,לקחתי אחריות, אבל יש גבול. לאחרונה עורך דינו, רועי בלכר, האשים אותי בשקר. בשלב הזה כבר ראיתי לאן זה הולך, שרוצים להפיל עליי הכל. המסר הועבר לכולם, גם לאולמרט. אחר כך אולמרט הגיש סיכומים, שבעצם הפילו עליי עוד תיק. אין גבול לדרך שבה הוא ניסה להוציא את עצמו מהסיפור, ולא ראה אף אחד אחר".

יד ימינו של אולמרט נזכרת באירוע בו זכתה להתעלמות ממי שנחשב למקורבה במשך שנים. "בהמשך הגיע האירוע החברתי, שבו אולמרט עבר לידי וליד הילדים שלי והתעלם, לא אמר שלום. המשפחה היתה המומה, קפאה במקום, כשהוא לא התייחס".

"אתה לימדת אותי שחיתות" (אורי לנץ, פלאש 90)

"אני מושפלת, הוא פגע בכבודי"

ראש לשכתו של אולמרט לשעבר חשה נבגדת. "מגיל 17 אני איתו, נאמנה, מסורה. אתה מנסה להגיד שאני המושחתת? מי היה המורה שלי? לא עשיתי שום דבר בלעדיך, לא זזתי בלעדיך, כל השחיתות, זה אתה לימדת אותי והורית לי מה לעשות".

זקן גם חושפת טפח על מה שקורה לה ברמה האישית אחרי כמעט עשור של חקירות מתגלגלות. "אולמרט נוסע בעולם ומרצה ועושה כסף ועסקים, ואני מחסלת את כל החסכונות ואת כל יכולת הקיום שלי ושל המשפחה, בגלל המשפטים הארוכים האלה - זה מאמץ משפטי אדיר", סיפרה. "אני מקבלת אהדה ציבורית אדירה, לכולם ברור שאני הקורבן. כשאני הולכת בשוק כולם אומרים שיש גבול לכמה אפשר להגן על החבר שלי".

מול כל אלה חשה זקן פגועה: "אני מושפלת. הוא פגע בכבודי. הוא היה פרויקט חיי. המשפחה שלי תומכת בצעד הזה לחלוטין וחושבת שהגזמתי בשתיקתי".

תתמוך בגרסת עד המדינה? שמואל דכנר (חדשות 2)

מסתמן: אכזבה בפרקליטות מהחומר של זקן

הסדר הטיעון בין עורכי דינה של שולה זקן לבין פרקליטות המדינה עדיין לא הושלם. עיקר המחלוקת בין הצדדים הוא בעניין העונש שיתבקש בית המשפט לגזור על זקן. הפרקליטות דורשת לגזור על זקן מאסר של שנה, ואילו סנגוריה דורשים להטיל עליה עבודות שירות בלבד והתנאי הראשוני מצידם הוא כי לא יגזר על זקן מאסר בפועל.

הויכוח אינו על מה שתקבל זקן במסגרת העסקה, אלא על מה היא מוסרת בתמורה. לפי שעה, טרם נמסר חומר של ממש. צוות הולילנד שבקיא היטב בפרשה, מפרקליטות מיסוי וכלכלה, לא התלהב ממה ששמע עד היום אחר הצהריים.

אם בסופו של דבר יגיעו הצדדים להסכמה, זקו צפויה במסגרת הסדר הטיעון, לספר את כל הידוע לה על חלקו של ראש הממשלה לשעבר בפרשת הולילנד, מה שצפוי להביא להקלה בעונשה. אולם בינתיים, ראש לשכתו לשעבר של אולמרט לא מספקת מידע לגביו. במקום היא מנסה לשנות את עדותה - למסור גרסה שלישית שתסתור את הגרסה השנייה, גרסה שסתרה את הגרסה הראשונה.

בעבר כבר סיכמה זקן על הסדר טיעון עם הפרקליטות, במסגרתו אמורה הייתה להישלח ל-11 חודשים בכלא בתמורה להפללת אולמרט - וחזרה בה. כעת נדמה כי היא מוכנה לחשוף הכל ולהפליל את ראש הממשלה לשעבר.

בתיק הולילנד עשויה זקן לתמוך בגרסתו של עד המדינה ולמעשה להעיד נגד אולמרט. דכנר העיד כי בצאתו מפגישה עם אולמרט, סיפר לזקן כי התבקש לתמוך כספית ביוסי אולמרט, אחיו של ראש הממשלה לשעבר. המדינה טוענת כי עד המדינה העביר ליוסי חצי מיליון שקלים. ייתכן גם שזקן תעיד כי מאה אלף שקלים שמסר לה עד המדינה בחמישה צ'קים - נועדו למימון חובות העמותות לבחירתו של אולמרט לראשות עיריית ירושלים. כל זה, כמובן, בידיעתו של אולמרט.