היכה את אשתו - וישלם לה 300 אלף שקלים

מחיר האלימות: בעל שהיכה את אשתו במשך שנים וגרם לה לנזק ואף לנכות ישלם לה פיצויים - כך פסק בית המשפט לענייני משפחה. הוא טען כי אשתו הקניטה אותו לפני המעשים. האישה תבעה: "הפך אותי לשבר כלי פיזית ונפשית"

האישה תקבל 300 אלף שקלים (אילוסטרציה) (SHUTTERSTOCK)

בית המשפט לענייני משפחה פסק כי בעל שהכה את אשתו במספר הזדמנויות ישלם לה כ-300 אלף שקלים. בעקבות האלימות, הבעל גרם לאשתו ל-20% נכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סגן נשיאת בית המשפט לענייני משפחה במחוז ת"א נפתלי שילה קבע כי הנתבע ישלם לתובעת 265,874 אלף שקלים בגין הוצאות רפואיות, כאב וסבל, הפסד השתכרות לעתי והפסדי פנסיה לעתיד. עוד נקבע, כי על הבעל לשלום הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך 45,000 שקלים.

האישה הגישה תביעת נזיקין לאחר שהבעל היכה אותה במספר מקרים במהלך חיי הנישואים. היא הגישה תלונה ראשונה במשטרה בגין תקיפה כבר בשנת 1998 - וכשנה לאחר מכן שלח פסיכולוג קליני, שאצלו טופלו, מכתב למשטרה בו ציין כי לאחר המקרה השניים הגיעו אליו לטיפול זוגי.

"נראה שהוא הפנים בצורה אמיתית את הצורך לרסן את דחפיו התוקפניים", כתב הפסיכולוג, "להערכתי הסיכויים שיגיע שוב להתנהגות אלימה כלפי אשתו הינם קלושים ביותר".

בשנת 2003 האישה הגיעה תביעת גירושין נגד בעלה, אך השניים חזרו לאחר זמן לא רב לחיי שלום בית. אלא שבנובמבר 2006, לטענת האישה, הוא פגע בה במכוון כשנסע ברכב, גרם לנפילתה והיא נפצעה.

שבועיים לאחר מכן הבעל תקף אותה בחוזקה, פצע אותה ופגע באחת משיניה. האירוע הסתיים כשבנם המשותף של בני הזוג הפריד ביניהם. בעקבות המקרה, היא הגישה תלונה במשטרה והבעל נעצר.

עו"ד יניב גביש (יח"צ)

"הפכתי לשבר כלי נפשית ופיזית"

בהארכת מעצרו ציינה שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה ליה לב און כי מדובר באירוע קשה. "לאחר שכינתה אותו בכינויים מעליבים, הוא הזיז את הכיסא וקם לכיוונה, חבט בידה, בראשה ובגבה, היכה אותה שתי ידיו עם אגרופים והיא ניסתה להתגונן. היא נכנסה לפינה של המקרר והוא המשיך להכותה", כתבה. על הגבר נגזרו אז 12 חודשי מאסר, מתוכם שישה חודשי מאסר לריצוי בפועל, וכמו כן הוטל עליו לשלם פיצויים בגובה 8,000 שקלים.

האישה הגישה תביעת פיצויים בגין הנזקים שנגרמו לה, באמצעות עורך הדין יניב גביש, ודרשה מיליון שקלים. היא טענה כי בשל אירועי האלימות הקשים, היא הפכה "לשבר כלי" במובן הנפשי והפיזי. מנגד, הבעל הנתבע טען מנגד כי שני האירועים שבגינם הורשע נעשו לאחר שהתובעת הציקה וקנטרה אותו.

לדבריו, היא כיבתה במכוון את נרות השבת שהדליק ואת פלטת השבת, כדי שלא יוכל לאכול אוכל חם במהלך השבת. כמו כן, לטענתו היא כינתה אותו "גנב". בחקירתו נשאל הבעל האם היכה את התובעת גם בשנת 1998 והוא השיב: "נתתי לה אולי איזו דחיפה. אני ביקשתי ממנה להפסיק להעיר לי והנפתי את היד שלי כלפיה.. זה היה בכעס". הנתבע גם אישר כי לעתים סטר לילדיהם על מנת שישפרו את התנהגותם.