במשטרה לא מוותרים: ניסיון אחרון להציל את תיק הברנוער

חגי פליסיאן שוחרר למעצר בית של חודש, והחוקרים מנסים למנוע את קריסת תיק הברנוער סופית. גורמים המעורבים בחקירה: "נזמן את פליסיאן לחקירה בכל יום אם צריך כדי להגיע לפריצת דרך וכדי שלא יהפוך אדם חופשי"

יזומן לחקירה ככל שידרש. פליסיאן (גדעון מרקוביץ', פלאש 90)

לא מוותרים על תיק הברנוער: חגי פליסיאן, החשוד המרכזי ברצח בברנוער, שוחרר הערב (ד') למעצר בית - זאת לאחר מעצרו של עד המדינה בפרשה בשבוע שעבר לאחר שנחשד בבידוי ושיבוש ראיות. אלא שלמרות השחרור המפתיע - במשטרה לא מתכוונים לוותר על התיק שהולך ומתמוסס. החוקרים ינסו לעשות כל שניתן כדי להוכיח את אשמתו של פליסיאן ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה משוכנעים שפליסיאן הוא זה שלחץ על ההדק בברנוער - ותמונות השחרור שלו היום לא בדיוק עשו טוב לחוקרים שעסקו בפענוח הפרשה הסבוכה. גורם בימ"ר תל אביב סיפר כי החודש הקרוב בו ישהה פליסיאן בתנאי מעצר בית הולך להיות חודש אינטנסיבי שיהווה מעין "פוש אחרון" בניסיון למנוע מכתב האישום שהוגש נגד פליסיאן "לזלוג" למשטרה מבין הידיים.

החוקרים הצהירו שבכוונתם לזמן את פליסיאן לכמה חקירות שיידרש - אפילו בכל יום אם צריך - אך בכפוף לאישורו של סניגורו, עו"ד משה יוחאי. זאת לאור העובדה שחקירה לאחר הגשת כתב אישום דורשת את אישור פרקליטו של הנאשם.

10 ראיות נבדקות

לדברי הגורמים החוקרים את הפרשה במשטרה, ישנן עוד עשר ראיות שלא "הזדהמו" עקב בידוי הראיות של עד המדינה, והכוונה היא למצות עד תום את בדיקתן - הן באמצעות חקירה פרונטלית של פליסיאן והן באמצעים מודיעיניים סמויים. בכוונת המשטרה לנקוט בצעדים מרחיקי לכת בחודש הקרוב - כיוון שאם בתוך 30 יום יתברר שאין פריצת דרך, חגי פליסיאן יהיה אדם חופשי - ולמעשה, גורל התיק כולו יוכרע.

ובעוד פליסיאן חוגג את שחרורו לביתו - דווקא עד המדינה מסתבך ונמצא בדרך למעצר עד תום ההליכים. גורם ביחידה המרכזית של המשטרה סיפר שבעוד מספר שבועות תוגש הצהרת תובע בעניינו, ולאחריה כתב אישום בגין בידוי ושיבוש ראיות.

יבקר בקבר אחיו

את החלטת הפרקליטות לבקש את שחרורו של פליסיאן קיבל היום פרקליט המדינה שי ניצן בשיתוף עם המשטרה. על פי החלטת השופט, נשלח הנאשם ברצח בברנוער למעצר בית עד 2 באפריל והוצא לו צו איסור יציאה מהארץ. מחר יורשה פליסיאן לבקר בקברו של אחיו.

"בעת האחרונה חשפה המשטרה ממצאים חדשים אשר הביאו לשינוי בתשתית הראייתית שעמדה ביסוד כתב האישום", הסבירו בפרקליטות. "ממצאים אלה מהווים בסיס לחקירה פלילית חדשה, שעודנה בעיצומה, ובמסגרתה נחקר חשד לפי מי שאמור לשמש כעד מדינה נגד פליסיאן בדה ראיות ושיבש הליכי חקירה".

נשאר במעצר. עד המדינה (חדשות 2)

בני משפחתו של פליסיאן קידמו הערב את פניו בבית המשפט בקריאות שמחה ובשירה. בשיחה עם חדשות 2 Online הביעה אמו, רבקה, סיפוק על ההחלטה לשחררו. "אנחנו מאוד שמחים שהוא חוזר", אמרה. "הוא חף מפשע ואמרנו את זה כל הזמן. הוא מאוד מתגעגע לאוכל שלי. כבר תשעה חודשים הוא לא אכל אותו".