מתגבש: זקן תעיד נגד אולמרט - התיק נגדה ייסגר

הפרקליטות מנהלת משא ומתן מתקדם עם פרקליטיה של שולה זקן במסגרתו היא תמסור פרטים בעניינו של אולמרט בפרשת הולילנד. בתמורה ייסגר התיק נגדה בפרשה. בפרקליטות עדיין שוקלים את ההצעה

הסוף לברית האמיצה? פרקליטיה של שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, מנהלים משא ומתן מתקדם עם הפרקליטות בניסיון להגיע להסדר טיעון בתיק הולילנד. במסגרת הסדר הטיעון צפויה זקן לספר את כל הידוע לה על חלקו של ראש הממשלה לשעבר בפרשה, תמורה להקלה משמעותית בעונשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בעבר כבר סיכמה זקן על הסדר טיעון עם הפרקליטות, במסגרתו אמורה הייתה להישלח ל-11 חודשים בבית הסוהר בתמורה להפללת אולמרט. בזמנו היא חזרה בה, אך כעת היא מוכנה לחשוף הכל ולהפליל את אולמרט.

בתיק הולילנד עשויה זקן לתמוך בגרסתו של עד המדינה ולמעשה להעיד נגד אולמרט. דכנר העיד כי בצאתו מפגישה על אולמרט, סיפר לזקן כי התבקש לתמוך כספית ביוסי אולמרט, אחיו של ראש הממשלה לשעבר. המדינה טוענת כי עד המדינה העביר ליוסי חצי מיליון שקלים. ייתכן גם שזקן תעיד כי מאה אלף שקלים שמסר לה עד המדינה בחמישה צ'קים - נועדו למימון חובות העמותות לבחירתו של אולמרט לראשות עיריית ירושלים. כל זה, כמובן, בידיעתו של אולמרט.

תתמוך בגרסת עד המדינה? שמואל דכנר (חדשות 2)

מלבד תיק הולילנד, מתברר שזקן תהיה מוכנה למסור גרסה גם בפרשות אחרות שבהן שמרה עד כה על זכות השתיקה במשטרה, ואף סירבה להעיד עליהם בבית המשפט. המחיר שתובעים כעת פרקליטיה של זקן הוא גבוה. אם בעבר סוכם על 11 חודשי מאסר, כעת ידרשו כנראה לסגור כליל את התיק נגדה בתמורה לעדות הדרמטית.

פרקליטו של אולמרט מופתע

בפרקליטות עדיין מתלבטים אם להסכים לעסקה המוצעת. הם מבינים כי לאחר שכבר העידה בנקודות משמעותיות במשפט, עדות חדשה ושונה שלה עלולה להתקבל בספקנות אצל השופט דוד רוזן. מנגד, עדותה תעניק חיזוק דרמטי לראיות נגד אולמרט בתיק הולילנד - חיזוק שעשוי להביא להרשעתו של ראש הממשלה לשעבר בעבירות שוחד חמורות.

מקורביה של זקן אומרים שהיא נשברה בימים האחרונים, אחרי ששמעה את פרקליטי אולמרט מכנים אותה שקרנית, ואחרי שקראה את הסיכומים של אולמרט בתיק הולילנד. ההחלטה שלה היא מוחלטת.

אולמרט עצמו סירב להתייחס הערב להתפתחות הזו. "עסקתי פעם בעריכת דין, עכשיו אני מעסיק עורכי דין", התלוצץ בכנס שבו השתתף. פרקליטו, עו"ד אלי זוהר, טען שמדובר בצעד חריג. "זה לא לפי סדר הדין הפלילי הרגיל", אמר. "אין דבר כזה. היא גמרה את שלב הסיכומים והטיעונים".

פרקליטיו של אולמרט הוסיפו כי "העובדה שהפרקליטות מוכנה לחתום על עסקה בשלב כה מאוחר של המשפט מצביעה על כך שהפרקליטות מודעת לכך שהיא במצוקה חמורה ואין לה ראיות להרשיע את אולמרט".

"שולה רק צייתה להוראות"

אתמול (ג') המשיך סנגורה של זקן, עו"ד עופר ברטל, את הקו התקיף בו נקטה לאחרונה זקן נגד אולמרט והבהיר כי במסגרת תפקידה, עשתה זקן את המוטל עליה ולא יזמה מעשים הנגועים בשחיתות. "אולמרט אחראי, שולה רק צייתה להוראות", אמר.

התיק נגדה ייסגר? (קובי גדעון, פלאש 90)

בשבוע שעבר דווח בחדשות 2 כי היחסים בין זקן לאולמרט הידרדרו לשיא חדש. השניים נפגשו באירוע משותף ובמהלכו הטיחה זקן באולמרט: "מכרת אותי". בנוסף, זקן אף אמרה לו: "אתה אומר שאני מושחתת? אני אומר שכל מה שעשיתי - למדתי ממך".

יומיים לאחר מכן תקף גם בנה של זקן, נדב, את ראש הממשלה אולמרט. "אני לא בחרתי לשמור על זכות השתיקה", כתב בעמוד הפייסבוק שלו, "אז אחרי תקופה ארוכה אני רוצה לפרוק את מה שעל לבי ואתחיל ב'תתבייש לך, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט'. המשך יבוא".

הססטוס שכתב הבן (פייסבוק)

גם ביום שני המשיך בנה של זקן במתקפת הסטטוסים נגד ראש הממשלה לשעבר אולמרט. "אני כל כך סקרן לדעת אם זה 'שלא רואה ממטר', זה ש'רומס' לטובת הגשמת שאיפותיו הפוליטיות העתידיות לכאורה, זה ש"בגד והפקיר" יראה את פרצופו מחר", כתב בנה של זקן, בחשבון הפייסבוק שלו. "לפעמים היהירות משתלטת! מי אמר 'היבריס' ולא קיבל?!".