מרדף מהסרטים בכביש המהיר: ניגחו ניידות ופצעו אזרחים

כתב האישום נגד שני גנבי רכב מתאר את בריחתם מהמשטרה, שלא הייתה מביישת את טובי התסריטים בהוליווד. במשך כשעה ולאורך 40 ק"מ הם נמלטו משוטרים, תוך שהם עוקפים מכוניות, עוברים ברמזורים אדומים, מנגחים ניידות משטרה ומתנגשים בכלי רכב אזרחיים. גם ירי לגלגלים לא עזר. איך נגמרה הדרמה?‎

מרדף מהסרטים. ארכיון (פייסבוק)

כתב אישום שהוגש היום (ד') לבית המשפט המחוזי בלוד מגולל מרדף משטרתי שנערך לפני כשבועיים אחרי שני נאשמים בגניבת אופנוע, שנדמה ונלקח מתוך סרט הוליוודי. חמש ניידות דלקו אחר הנאשמים לאורך 40 ק"מ במשך כשעה בכבישים מהירים, בעודם עוקפים מכוניות, עוברים ברמזורים אדומים, מתנגשים בכלי רכב ומשאירים אחריהם פצועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

המרדף החל לאחר שהנאשמים סיירו ברחובות תל אביב, גנבו אופנוע, העמיסו על רכבם ופתחו בנסיעה לכיוון מודיעין. אלא, שעל האופנוע הותקנה מערכת איתור ודיווח על הגניבה הועבר בזמן אמת למשטרה.

שני שוטרים שהיו באותו זמן באזור מודיעין נקראו לעצור את הנאשמים בגניבה. כששני החשודים הגיעו לכביש מספר 3, סמוך לפארק קנדה, סימנו להם השוטרים לעצור בצד הדרך כשהם מפעילים את האורות הכחולים בניידת ווקוראים להם בכריזה.

למרדף הצטרפה עוד ניידת, אבל הנאשמים לא שעו לקריאות והמשיכו לנסוע על כביש 3 לכיוון מחלף לטרון. הם עקפו כלי רכב שעמדו ברמזור, עלו עם מכוניתם על המדרכה, חצו עוד רמזור אדום והתנגשו ברכב שנכנס לצומת.

נהג מונית ו-5 נוסעים נפצעו. ארכיון (חדשות 2)

הנאשמים דהרו לעברו, השוטר קפץ על רכבים

משם, לפי כתב האישום, המשיכו הגנבים בנסיעה פרועה כשהניידות ממשיכות לרדוף אחריהם, תוך כדי קריאות בכריזה לעצור. בשלב מסוים ניסו השניים לפנות מכביש 3 לכביש 1 לכיוון ירושלים. אז חסמו השוטרים את הרכב, אבל גם זה לא עזר. הנאשמים ניגחו את הניידת והמשיכו בנסיעתם במהירות על כביש 3 לכיוון דרום.

באזור צומת נחשון, ביקשו השוטרים סיוע מניידת נוספת שהצטרפה למרדף. הם התחילו לנסוע במקביל לנאשמים ואז ניגחו השניים פעם נוספת את אחת הניידות. הניידת הנוספת שהוזעקה הגיעה לצומת, נעמדה במרכז הכביש וניסתה לחסום את הנאשמים, אך גם זה לא עזר. הם ירדו לשול הימני ועקפו את המחסום, תוך כדי שהם משפשפים אוטובוס שעמד בצומת.

באזור כביש 44 הצטרפו עוד שתי ניידות למרדף ועתה חמש ניידות דלקו אחר הגנבים. במחלף נשרים הציב שוטר את הניידת שלו במרכז הכביש והניח דוקרנים על נתיב הפניה. אז, הגיחו הנאשמים בנסיעה מהירה לעבר השוטר שעמד על הכביש, וגרמו לו לקפוץ לכיוון כלי רכב אזרחיים, שהיו בצומת.

גם אז לא עצרו השניים. הם ניגחו את הניידת והשוטר פתח בירי לעבר גלגלי הרכב, שסטה ימינה עלה על הדוקרנים והחליק לעבר מעקה הבטיחות. למרות הכל, המשיך הרכב בנסיעה פרועה במחלף לכיוון כביש 6.

התנגשו במונית והדפו אותה אל קיר בטון

ניידת מג"ב עקפה את המכונית הנמלטת בניסיון להאט את נסיעתה, השוטרים סימנו לו באמצעות ידיהם לעצור. השניים לא האטו והתנגשו בניידת מג"ב מאחור בחוזקה. מעוצמת הפגיעה, הסתובבה הניידת כמה פעמים על הכביש ופגעה במעקה הבטיחות. השוטרים נפגעו קל ופונו באמצעות ניידת מד"א לבית החולים "אסף הרופא".

בהמשך, הספיקו הנאשמים להתנגש גם במונית ולהדוף אותה לעבר קיר בטון. חמשת הנוסעים ביחד עם הנהג פונו לבית החולים "שערי צדק". לאחר מכן התנגשו ברכב נוסף שהתהפך פעמיים ונעצר על הגלגלים. בצומת מכבים התנגשו בעוד רכב בו נסע אב עם שלושת ילדיו.

אחרי 40 ק"מ מתחילתו של המרדף, נעצר הרכב בצד הדרך ליד גבעת התיתורה. הנאשמים יצאו ממנו ונמלטו בריצה אל הגבעה. השוטרים יצאו מהניידות והחלו לרדוף אחריהם, אך ללא הועיל. מסוק הוזנק לאוויר ופנסיו חשפו את השניים מסתתרים בתוך השיחים.

שני שוטרים שלפו את הנאשמים מהשיחים, אך אלה התנגדו למעצר ואחד מהם אף מואשם כי תקף שוטר. שני שוטרי מג"ב הגיעו לסייע ולבסוף הובלו השניים אחר כבוד - למעצר.

מוחמד בן נזאר בזיאן ומחמד בן עיסה בזיאן מואשמים בגניבת רכב, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, אי ציות לאור אדום ברמזור, הפרעה לשוטר בשעת מילוי תפקידו, נהיגה בקלות ראש שגרמה לתאונה בה ניזוק רכוש ונחבל אדם, חבלה בכוונה מחמירה, הפקרה אחרי פגיעה, והתנגדות למעצר.