2 הורשעו בהנחת מטען ב"טיב טעם"

בית המשפט גזר 46 חודשי מאסר על שני הנאשמים בהנחת המטען בסניף "טיב טעם" בתל אביב. השופט הקל בעונשם של השניים, מכיוון שהמטען לא התפוצץ: "אין ספק כי אילו הופעל המטען לא היה מקום להגיע להסדר הטיעון". השניםי הודו בקשירת קשר, אך לא בהנחת המטען

"איש לא נפגע". סניף טיב טעם, ארכיון (חדשות 2)

הסדר טיעון מקל עם מניחי המטען בסניף טיב טעם בתל אביב לפני כשנה: בית המשפט אישר היום (ג') את הסדר הטיעון עם אלירן וקנין ואפי ג'רבי, שהורשעו בקשירת קשר לביצוע פשע של ייצור נשק, רכישת נשק וייצור נשק. הנאשמים הודו בעבירות אך טענו כי לא הטמינו את המטען בעצמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

השופט צבי גורפינקל מבית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את הסדר הטיעון עם שני הנאשמים, והצדדים עתרו במשותף לעונש של 46 חודשי מאסר בתוספת שנת מאסר על תנאי. "הנאשמים קשרו קשר להרכיב מטען חבלה, ופנו לאדם אחר כדי לרכוש ממנו חומר נפץ", קבע השופט. "המטען הונח עם מתג כבוי והתגלה שבועיים לאחר שהוטמן בסניף טיב טעם מבלי שהופעל, כך שלא גרם לפגיעה".

"אין ספק כי אילו הופעל המטען לא היה מקום להגיע להסדר הטיעון", ציין השופט, שהוסיף כי ללא הסדר טיעון "היה דינם נגזר לעונש שלא יפחת משבע שנות מאסר בפועל". בנימוקיו הדגיש השופט כי בשל העובדה שלא הופעל המטען, "אין לומר שהעונש המוסכם מקל עד כדי כך". למרות העונש המקל שהושג בין פרקליטם של הנאשמים, עוד" אבי עמירם לבין הפרקליטות, הזהיר השופט מפני הסכנה במטענים הפליליים: "השימוש באמצעי חבלה ומטענים הפך נפוץ, והוא פוגע בצורה קשה בשלום הציבור".

פרקליטם של הנאשמים, עו"ד אבי עמירם (יח"צ)

נאשם נוסף בפרשה, ליאור מנשה, הורשע לפני כשבוע במסגרת הסדר טיעון בעבירה של סיוע לעסקה בנשק, ונגזרו עליו 20 חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרו. מעורב נוסף בפרשה, אדם אלגזי, שמכר לשניים את חומר הנפץ, הורשע לפני כשבוע במסגרת כתב אישום מתוקן בעסקה בנשק וייצור נשק, ולא הושג הסדר על משך מאסרו.