סנגורה של זקן מטיל אחריות על אולמרט: "התפקיד היחיד שלה היה לעשות כדבריו"

כשברקע המשבר ביחסי רה"מ לשעבר וראש לשכתו אמר פרקליטה של זקן בדיון בתיק הולילנד כי "שמואל דכנר לא נזקק אי פעם לשירותיה, עקב היעדר הסמכויות שלה". עורך הדין הבהיר: "זקן עשתה הכל כדי לפאר את אולמרט"

סדקים ביחסים. זקן ואולמרט, ארכיון (קובי גדעון, פלאש 90)

"אולמרט אחראי, שולה רק צייתה להוראות": כך טוענים היום (ג') פרקליטיה של ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן, במסגרת דיון נוסף בתיק הולילנד שנערך בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

סניגורה של זקן, עו"ד עופר ברטל, המשיך את הקו התקיף שביטאה לאחרונה זקן כנגד מנהלה לשעבר והבהיר כי במסגרת תפקידה, היא עשתה את המוטל עליה ולא יזמה מעשים הנגועים בשחיתות. "התפקיד היחיד של זקן היה לעשות את מה שאולמרט אומר. היא קמה בבוקר אולמרט והלכה לישון אולמרט. הוא לקח אותה אליו כשהייתה בת 16 ומאז היא עשתה הכל כדי לפאר את ידיו", אמר עו"ד ברטל. לדבריו, ייתכן וזקן עשתה מעשים פליליים ואפילו הפרת האמונים, אך על מעשיה חל חוק ההתיישנות. "היא לא לקחה שוחד".

"שמואל דכנר (עד המדינה בפרשה שהלך לעולמו) לא נזקק אי פעם לשירותיה של שולה זקן - זאת עקב היעדר סמכויות שלה, גם לאור כך שדכנר עצמו טען שהוא שילם שוחד לאולמרט, מעסיקה של זקן", טען בנוסף.

"זקן אמרה כמה פעמים שהיחסים (עם דכנר) היו הדרגתיים, לאורך הזמן. המפגשים הרבים - והמתנות שקיבלה ממנו. למה הוא עשה את זה אם לא כדי להרדים אותה? כדי להגיד לה שהוא אוהב אותה, ונהנה מאוד בקרבתה. הצ'קים שהיא קיבלה והופקדו בחשבונות הבנק של בניה, גם הם היו מתנות שהוא הביא לה כדי להביע את קרבתו", אמר עו"ד ברטל. "הרי דכנר ידע לתת במזומן, למה הוא לא נתן לה מזומן? הדברים האלה לא הגיוניים, בטח לא אצל אדם שכביכול מקבל שוחד",

לטענתו של עו"ד ברטל, דכנר "ריפד את יחסה של זקן עם כסף, כפי שריפד את יחסיו עם אחרים. גברת זקן גם היא נתנה לו מתנות. היא הביאה לו סיכות לעניבה וכדומה. זה לא נפוץ כשאנחנו מסתכלים על מעשי שוחד, בו גם הצד השני נותן כסף או מתנות".

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, מסר בתגובה: "מר אולמרט הדגיש מהיום הראשון שבו פורסמה פרשת הולילנד, כי מעולם, באף דרך, בשום צורה ואופן לא קיבל שוחד מדכנר או ממישהו אחר.
זו גם התמונה שנחשפה באופן ברור במהלך המשפט. סיכומיו של עו"ד ברטל בשם הגברת זקן עוסקים באישומים נגדה, ואין לנו כוונה לכן להתייחס אליהם".

בנה של זקן תקף: "אולמרט בגד והפקיר"

דבריו של עו"ד ברטל מגיעים על רקע הקרע העמוק ביחסיה של שולה זקן עם אולמרט, עליו דיווחנו לראשונה בשבוע שעבר. אתמול המשיך בנה של שולה זקן, נדב, במתקפת הסטטוסים כלפי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ומי ששימש במשך שנים כמנהלה של אמו.

"אני כל כך סקרן לדעת אם זה 'שלא רואה ממטר', זה ש'רומס' לטובת הגשמת שאיפותיו הפוליטיות העתידיות לכאורה, זה ש"בגד והפקיר" יראה את פרצופו מחר", כתב בנה של זקן, בחשבון הפייסבוק שלו. "לפעמים היהירות משתלטת! מי אמר 'היבריס' ולא קיבל?!".

הסטטוס שכתב בנה של זקן (צילום מסך)


בשבוע שעבר פרסמנו כאן בחדשות 2 לראשונה כי היחסים בין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לבין מי ששימשה כראש לשכתו, שולה זקן, כבר מזמן לא כפי שהיו. ביום שישי שעבר השניים, הנאשמים בתיק הולילנד בפרשת שחיתות חמורה, נפגשו באירוע ששניהם הוזמנו אליו, ולפי מה שנודע לחדשות 2, זקן הטיחה באולמרט את המילים "מכרת אותי", כשכל הסובבים עדים לכך. בנוסף, זקן אף אמרה לו: "אתה אומר שאני מושחתת? אני אומר שכל מה שעשיתי - למדתי ממך".

בבוקר שלאחר מכן, בנה של זקן כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אני לא בחרתי לשמור על זכות השתיקה. אז אחרי תקופה ארוכה אני רוצה לפרוק את מה שעל לבי ואתחיל ב'תתבייש לך, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט'. המשך יבוא". היום הגיע ההמשך.

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, הגיב על דברי בנה של זקן: " הדברים אינם ראויים לתגובה כלשהי".‎