מפקד מחוז ת"א בריאיון: "לא בטוחים באישום נגד פליסיאן"

ימים בודדים לאחר שנעצר עד המדינה בפרשת הבר נוער בגין שיבוש הליכי חקירה, התייחס ניצב בנצי סאו, לסכנה בפניה עומד תיק הדגל של המשטרה ואמר כי ייתכן שכתב האישום נגד הנאשם ברצח יבוטל

אחרי הדיווחים על קריסת תיק הבר נוער ומעצר עד המדינה, מגיב הערב (ש') מפקד מחוז ת"א במשטרה, ניצב בנצי סאו, להאשמות לפיהן תיק הדגל של המשטרה קורס. לדברי סאו, נכון להיום כתב האישום נגד חגי פליסיאן בגין ביצוע הרצח במועדון הנוער נותר על כנו, אך בעקבות החשדות החדשים שהתגלו - חוקרי המשטרה כבר לא בטוחים בו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו לא בטוחים בכתב האישום ולכן אנחנו בודקים את עצמנו פעם נוספת", אמר סאו בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות". "אם משטרת ישראל תהיה משוכנעת שיש בידיה את כל הראיות נגד פליסיאן ננסה לשכנע בצדקת כתב האישום, אך אם יהיה צל של חשש במהלך החקירה לא נמליץ להגיש אותו".

מפקד מחוז ת"א ציין כי בעקבות ההתפתחות בחקירה, התבקשו על ידי פרקליט המדינה לחקור את עד המדינה בחשד לשיבוש הליכי חקירה. "בכל תיק רצח, ובוודאי בתיק כזה, יש חוזקות וחולשות, אך במקרה הזה החוזקות מאוד ברורות", אמר. "יש חשד להודאה בכתב של פליסיאן ברצח, יש הודאה בקולו וגם יש הודאה בפני מדובב משטרתי לכך שביצע את המעשה. החקירה לא נשענת כולה על עדותו של עד המדינה".

הודה במעשה. פליסיאן (חדשות 2)

"נגד הטענות כי לא חוששים מהמשטרה"

סאו הוסיף כי ההסתייעות בעד המדינה אינה אידיאולוגיה של המשטרה. "זהו מוצא אחרון מאחר ועדי מדינה הם עבריינים מעורבים בפלילים", הדגיש. בנוגע לאפשרות כי פליסיאן ישתחרר בקרוב ממאסרו, אמר מפקד מחוז ת"א כי "בשלב זה הוא עדיין החשוד המרכזי. זאת לא החלטה שלנו אלא של הפרקליטות אם ישוחרר".

הניצב התייחס גם לשורת הפיגועים הפליליים בשבועות האחרונים והקושי של המשטרה לפענח אותם. "מרבית העבריינים מרצים עונש מאסר וחלקם נמצאים בחו"ל", אמר סאו. "אני לא מקבל את את הטענות לפיהן הם לא חוששים מהמשטרה ומאימת הדין. אנחנו לא מתעלמים מההשפעות על תחושת הביטחון של האזרחים ולכן אנחנו משקיעים מאמצים טכנולוגיים גדולים על מנת למנוע אירועים דומים".